nejlepší články ze dne: 10. 02. 2020

Související články

Přežití planety si žádá brutální zásahy. Mluvčí české Rebelie proti vyhynutí hrozí hodně viditelnou občanskou neposlušností
Představitelé mezinárodního politického hnutí Extinction Rebellion, Rebelie proti vyhynutí, tvrdí, že nám skutečně hrozí vyhynutí, pokud nebudeme nic dělat proti klimatické změně. Mluvčí české odnože této organizace Veronika Holcnerová tvrdí, že to, co budeme muset udělat, nás bude bolet, ale bude nás to bolet méně, než kdybychom dopustili zhroucení celé společnosti. Pak by byli lidé přímo ohroženi na životě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Zelený aktivista: Když blokujeme obchvat, 90 procent řidičů je naštvaných. Ale ta akce je kvůli těm zbylým deseti
REPORTÁŽ Na Den Země v dubnu přemalovali v Praze Lennonovu zeď, v červenci na ještědské sjezdovce roztáhli obří plachty a vytvořili tak velkou instalaci připomínající přesýpací hodiny, ve skutečnosti to byl znak jejich hnutí. Ale mají za sebou i jiné kousky, nejnověji v Curychu nazeleno přebarvili řeku. Na to, že vznikli poměrně nedávno, mají se čile k světu. Jmenují se Extinction Rebellion (Rebelie proti vyhynutí) a těmito akcemi se snaží vyburcovat politiky, aby řešili klimatickou krizi. Pořádají i přednášky, jedna z nich se ve čtvrtek večer konala v libereckém Azylu pod názvem „Změna klimatu. Míříme k vyhynutí?“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Ochromit průmysl. Kurva, lidi, teď to roztrhneme. Reportáž od německých bojovníků za klima, proti kterým je Greta ještě umírněná
Mysleli jste si, že páteční klimatické srazy středoškoláků na náměstích jsou nesmyslné? U našich německých sousedů jde boj ještě mnohem dál. V poslední době tam sílí skupina říkající si Extinction Rebellion (česky asi nejlépe „Rebelie proti vyhynutí“), sama se nazývající „vzteklou sestrou“ klimatického pátku. Mísí se v ní pseudonáboženské povzbuzující seance se záškodnickými akcemi, například blokádami dopravy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Permanentní revoluce! Musíme být radikální. Prý jsem ekoteroristka, říká mluvčí aktivistů
Čtyřiatřicetiletá IT developerka Veronika Holcnerová se stala mluvčí Rebelie proti vyhynutí. Upozorňuje na rizika spojená se změnami klimatu. V rozhovoru pro server Lidovky.cz uznala, že její akce se nemusejí líbit všem. Lidem se nemusí líbit, když členové hnutí blokují dopravu. A nemusí zůstat jen u toho. Čím teatrálnější akci aktivisté provedou, tím větší reakci policie by to mohlo vyvolat. Aktivisté se prý mají nechat třeba i zatknout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.7.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Koalice proti palmovému oleji: „Pivaři z Bornea“ na pokraji vyhynutí
Češi již dvanáct let chrání 45 000 hektarů unikátního tropického pralesa, který obývají „pivaři z Bornea“ – vzácné opice kahau nosatí. Projekt na ochranu těchto unikátních obyvatel ostrova Borneo ale nyní musí být omezen. „Pivařům“ na Borneu tak nejspíš nastanou těžké časy – kvůli rozpínání plantáží palmy olejné a infrastruktury na úkor pralesa jim hrozí vyhynutí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Přítel Putin aneb Bez Ruska je Evropa slaboučká…
To, co dnes prožíváme je střet mezi zkostnatělým a překonaným mainstreamem a bojem proti establishmentu v a rebelií, která má nejrůznější podobu. V naprosto ojedinělém radikálním směru se do čela jedné větve této rebelie postavil patrně nejmocnější muž Evropské unie, muž mnohdy a mnohde proklínaný a málokdy oslavovaný, předseda Evropské komise Jean Claude Juncker.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
SLK: Pronájem areálu Ještěd bude nakonec na 10 let
Liberecké zastupitelstvo ve čtvrtek 30.11.2017 rozhodlo o vstupu soukromého investora Tatry mountain resorts CR, a.s. (TMR) do lyžařského areálu na Ještěd.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2017 v 22:35, zobrazit podobné
SLK: Před zastupitelstvem SML se klub setká se zástupci Tatry Mountain Resorts
Liberecké zastupitelstvo bude ve čtvrtek 30.11.2017 od 15 hod rozhodovat o smluvní dokumentace k přenechání lyžařského areálu Ještěd k dlouhodobému užívání společností Tatry Mountain Resorts CR, a.s.,
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Sobotka (ODS): Krajští odborníci pomohou liberecké a českolipské nemocnici zdokonalit zdravotní péči
Rada Libereckého kraje na svém zasedání dne 10. července rozhodla o jmenování krajských odborníků pro obor onkologie, vnitřní lékařství a chirurgie liberecké a českolipské nemocnice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
TOPlist