nejlepší články ze dne: 14. 02. 2020

Související články

Je po třiceti letech co oslavovat? Zamyšlení Stanislava Křečka
Zástupce ombudsmanky Anny Šabatové Stanislav Křeček se domnívá, že řada lidí, kteří v listopadu 1989 cinkali klíči, netoužila po dnešní podobě kapitalismu. Položil si proto otázku, zda je třicet let po sametové revoluci vůbec co oslavovat. Vrátil se v této souvislosti i k úmrtí Karla Gotta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová: Všechny chlapy preventivně zavřít
Tento týden jsem se dočetla, že dle ochránkyně veřejných práv Anny Šabatové muži nejsou diskriminováni tím, že ve vlacích Českých drah jsou kupé jen pro ženy. Podle Šabatové cílem dámských kupé je zvýšit pocit bezpečí žen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
A teď bude azylovou politiku řídit někdo od Šabatové nebo od Dienstbiera. Petr Hampl má po "uklizení" zkušeného úředníka Haišmana vážné obavy
Proslýchá se, že na Ministerstvu vnitra končí ředitel odboru azylové a migrační politiky Tomáš Hajšman. Pánové Martin Konvička a Petr Hampl píší, že případný odchod Hajšmana bude pro Českou republiku špatnou zprávou, protože z důležitého postu zmizí člověk, který rozumně hodnotí migrační krizi. Pokud odejde, otevřou se dveře lidem typu ombudsmanky Anny Šabatové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Kláru Samkovou navrhl senátor ODS na zástupkyni Šabatové. Rektor- senátor Bek kontroval kolegyní Wagnerovou
Server ParlamentníListy.cz přinesl informaci o tom, že se v dohledné době bude vybírat nový zástupce či zástupkyně ombudsmanky Anny Šabatové. Stanislavu Křečkovi totiž letos končí funkční období. Kandidáty na post zástupce navrhují prezident a Senát. Senátor Tomáš Jirsa navrhl na post zástupkyně Šabatové advokátku Kláru Samkovou. Server Aktuálně.cz v této souvislosti připomněl „hříchy“ Kláry Samkové vůči islámu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Stanislav Křeček srovnal dnešní liberální demokracii s demokracií lidovou. A hořce zavtipkoval, že se prohlásí ženou...
STO LET REPUBLIKY „Ten student, který se domnívá, že Masaryk byl podle čepice asi pilot, toho ví o technikáliích moderního světa, moderních technologiích a počítačovém světě možná mnohem víc, než já vím o Masarykovi a o dějinách této země. A je to snad špatně?“ zamýšlí se zástupce ombudsmanky Anny Šabatové Stanislav Křeček. Současně odmítl papouškování výroku, že národ, který nezná svoji historii, je odsouzen ji opakovat. Podle Křečka se už nikdy žádná historie opakovat nemůže, protože okolnosti událostí jsou z povah věci vždy jiné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Příběh nového lídra ČSSD Lubomíra Zaorálka. Zásadní role v něm prý hraje starý Dienstbier a otec ombudsmanky Šabatové
Lubomír Zaorálek je dlouholetým členem ČSSD, ale vůbec poprvé je kandidátem na premiéra. Server iHNed.cz se rozhodl připomenout jeho životní příběh. Ten posléze obohatil politolog Lukáš Jelínek, když Zaorálka spojil s Jiřím Dienstbierem starším, otcem dnešního senátora Dienstbiera, a s otcem dnešní ombudsmanky Anny Šabatové Jaroslavem Šabatou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Ombudsmanka: Úlohou předsedů soudů je chránit nezávislost soudů a soudců
Reakce ombudsmanky Anny Šabatové ke „komentování“ živých soudních kauz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Žalujte Annu Šabatovou. Jde to, ne že ne, stojí v dokumentu
Advokátka Jana Zwyrtek Hamplová se zhurta pustila do ombudsmanky Anny Šabatové. Provedla toho prý tolik, že už by konečně měla být popohnána k zodpovědnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
TOPlist