nejlepší články ze dne: 08. 03. 2020

Související články

Ekonom Slaný o exekucích: Bez funkčního práva vznikají problémy, společnost trpí. I věřitel má povinnosti
Hlavní ekonom společnosti DRFG Martin Slaný se pro ParlamentníListy.cz vyjádřil na téma exekucí. Problém, který se týká takřka milionu Čechů, prý ale není tak hrozný, jak se zdá. Většina exekučních řízení se týká částek v nízkých desítkách tisíc korun. Podle Slaného jsou Češi konzervativní a obecně jsme jednou z nejméně zadlužených zemí. Problémy tu ale jsou. Pokud není dobře nastavená legislativa, trpí dlužník, ekonomika i celá společnost, varuje ekonom.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.11.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Akademie věd: Za hromadný úhyn kosů může virus Usutu
V loňském roce veřejnost upozornila na neobvyklé hynutí kosů černých na různých místech ČR. Jejich úbytek následně potvrdilo i celonárodní sčítání ptáků na krmítkách. Genetické analýzy českých vědců nyní potvrdily podezření, že na vině je virus Usutu. Virus může nakazit i člověka, obvykle však nezpůsobuje vážné obtíže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Ekonom Pikora bije na poplach: Politická korektnost proniká do další oblasti našich životů
Ekonom Vladimír Pikora varuje, že nebezpečná politická korektnost proniká do další oblasti našeho života. Může ohrozit platnost prastaré zásady z římského práva, že „smlouvy se mají dodržovat“. Prý se nám tu rozmáhá takový nešvar – dodržovat smlouvy, jen když jsou pro nás výhodné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Na Frankoněmecko pozor, varuje ekonom Pikora. Může jít o opakování toho, co se nepodařilo EU
Ekonom Vladimír Pikora se na serveru Reflex.cz zamyslel nad smlouvu Francie a Německa. Podle něj vstala v Cáchách z popela Franská říše. Svůj názor připojil také exprezident Václav Klaus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Ekonom z Mezinárodního měnového fondu varuje Česko: Rychlé přibližování k západním ekonomikám skončilo
Přiblížení se ekonomické úrovni států západní Evropy se mnoha zemím ve střední a východní Evropě vzdaluje, varuje ekonom z Mezinárodního měnového fondu Poul Mathias Thomson.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Vídeň může být brzy muslimská. Zde je „černý“ scénář expertní studie
Rakouský integrační fond (ÖIF) na svém webu zveřejnil studii výzkumného týmu pod vedením Anne Goujon s názvem Demografie a náboženství v Rakousku, která se zabývá vývojem pro příštích třicet let. Alarmující je zejména pasáž, která se týká počtu muslimů ve Vídni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Český průmysl se musí zaměřit na nová odvětví, stavebnictví na výstavbu bytů
„Problémem české průmyslové výroby je silné zaměření na automobilový průmysl, který tvoří čtvrtinu všech tržeb. V případě, že se tomuto odvětví přestane dařit, bude to mít vážné následky pro celou ekonomiku,“ říká hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Ekonom Pikora varuje: Eurozóna si jen hraje na bohatou, nesedejte politikům na lep
Ekonom Vladimír Pikora se před volbami nestačí divit pohádkám o evropské společné měně euro, které před volbami šíří především levicoví politici. V komentáři pro Reflex.cz Pikora voliče varuje, aby politikům v této věci dvakrát nevěřili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Nafta – litr za padesát? Již brzy. Ekonom Pikora zírá na plán Němců vyhnat lidi ze „spalovacích“ aut
Německá vláda navrhuje daň z CO2, která by měla lidi odradit od řízení motorových vozidel. Odborníci se však shodují, že tato daň by mohla mít vážné dopady nejen na německou společnost a ekonomiku. To potvrzuje i ekonom Vladimír Pikora, který v komentáři pro Reflex.cz popisuje, jak na uhlíkovou daň doplatí Česká republika, potažmo celá Evropa. Důrazně také varuje před zaděláváním na rozsáhlý výpadek eletkřiny, tzv. blackoutem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.8.2019 v 10:35, zobrazit podobné
TOPlist