nejlepší články ze dne: 08. 03. 2020

Související články

Petříček upozornil Čínu, že vztahy mezi městy neovlivňuje
Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) upozornil na nedávné schůzce čínského velvyslance, že Česko má zájem rozvíjet kontakty obou zemí na úrovni regionů a měst, ale diplomacie do nich nezasahuje a nijak je nemůže ovlivnit. Ministerstvo zahraničí to uvedlo v reakci na vyjádření čínského velvyslance ohledně komunikace s pražským magistrátem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Kubera vyděsil Takáče. Šlo o Huawei a čínského velvyslance
Druhý nejvyšší ústavní činitel, předseda Senátu Parlamentu ČR Jaroslav Kubera (ODS), byl hostem v pondělním pořadu Interview na ČT24. S moderátorem Danielem Takáčem hovořil o kauze Huawei a ZTE. Prozradil, jak aktuální česko-čínský spor probral s velvyslancem Pekingu, zda si české úřady vymýšlejí a jak tuto situaci řešit dál.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Vláda chce počtvrté navrhnout povýšení šéfa BIS na generála
Vláda chce počtvrté navrhnout jmenování ředitele Bezpečnostní informační služby (BIS) Michala Koudelky do hodnosti generála. ČTK to dnes sdělil premiér Andrej Babiš (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Ministr Staněk přijal čínského velvyslance
Ministr kultury Antonín Staněk dnes přijal v Nostickém paláci nového mimořádného a zplnomocněného velvyslance Číny, J. E. pana Zhanga Jianmina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Česko zatím nebude reagovat na odvolání palestinského velvyslance
Česko vzalo na vědomí povolání palestinského velvyslance na konzultace a zatím nebude reagovat stejným krokem. ČTK to dnes řekla mluvčí Ministerstva zahraničí Michaela Lagronová. Palestinci odvolali velvyslance z České republiky a dalších tří zemí EU, jejichž zástupci se zúčastnili nedělní recepce u příležitosti pondělního slavnostního otevření amerického velvyslanectví v Jeruzalémě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí: Projev velvyslance Podivínského na Sudetoněmeckém sněmu
Vzhledem ke snahám o desinterpretaci vystoupení velvyslance ČR v Berlíně Tomáše Podivínského na Sudetoněmeckém sněmu v Řezně 9. června 2019 se Ministersvo zahraničních věcí rozhodlo zveřejnit český překlad jeho zdravice. Projev velvyslance byl zcela v duchu Česko-německé deklarace, která je základem další prohlubování česko-německých a česko-bavorských vztahů. Ministerstvo zahraničí odmítá, že by mělo jít o snahu prolomit Benešovy dekrety - prohlášení vedená v tomto duchu považuje za účelová a poškozující Českou republiku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Situace je vážná, chceme vládu zavázat k adekvátnímu jednání
Předseda ODS Petr Fiala kritizuje vládu za zjištění NKÚ a schodkový státní rozpočet a upozorňuje na rychlou výměnu ministra spravedlnosti ve chvíli, kdy vyšla zpráva o obžalobě premiéra Babiše. ODS chce na mimořádné schůzi Sněmovny navrhnout usnesení, která zavážou vládu k adekvátnímu jednání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Laudát (TOP 09): Číňan začal úkolovat premiéra Babiše
Komentář na facebookovém profilu k návštěvě čínského velvyslance.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.12.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Starosta Kolář junior opět zasahuje do diplomacie. Rozjíždí pomstu Číňanům
Příští ročník Festivalu ambasád se bude muset obejít bez Číny. Uvedl to starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09), jenž se rozhodl čínského zástupce na tuto událost pořádanou městskou částí nepozvat. Reaguje tak na slova čínského velvyslance, že Praha může doplatit na svůj přístup k Číně. Píše to server Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.10.2019 v 12:35, zobrazit podobné
TOPlist