Nejčtenější v danném dni? Historie článků

květen 2020
Po 4111825
Út 5121926
St 6132027
Čt 7142128
18152229
So29162330
Ne310172431
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.912x, což odpovídá cca 99.765-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

nejlepší články ze dne: 22. 05. 2020

Související články

KDU-ČSL spustila petici za ústavní ochranu vody
KDU-ČSL připravila petici za ústavní ochranu vody. Navázala tak na návrh vlastních poslanců na ochranu vody a půdy, který v červenci vláda nepodpořila. Poslanci chtějí doplnit článek ústavy tak, že by zněl, že „stát dbá o šetrné využívání přírodních zdrojů, zejména vodních zdrojů a půdy, a ochranu přírodního bohatství“. Lidovci také spustili web vodanadzlato.kdu.cz, na kterém je petice ke stažení a který zároveň obsahuje konkrétní návrhy opatření na ochranu životního prostředí. Na dnešní tiskové konferenci po semináři Pět minut po dvanácté: Česko a změna klimatu ve Sněmovně to řekli předseda KDU-ČSL Marek Výborný a místopředseda strany Petr Hladík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Návrh lidovců na ústavní ochranu vody a půdy vláda zřejmě odmítne
Za pouhé prohlášení bez praktických důsledků zřejmě označí vláda ANO a ČSSD návrh opozičních lidovců na ústavní ochranu vody a půdy. K novele, pro jejíž schválení by se musela najít v obou parlamentních komorách třípětinová většina, by měl kabinet poslat zákonodárcům podle podkladů pro pondělní schůzi záporné stanovisko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2019 v 10:35, zobrazit podobné
SMS ČR chce prosadit maximální ochranu vody a půdy
V reakci na hrozbu znehodnocení zdroje vody těžbou štěrkopísku chce SMS ČR iniciovat maximální zákonnou ochranu vody a půdy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Výborný (KDU-ČSL): Ústavní ochrana vody bude znamenat nadřazení obecného zájmu o její ochranu
KDU-ČSL spouští petici za ústavní ochranu vody a půdy, představila ji po kulatém stole na téma „Pět minut po dvanácté: Česko a změna klimatu“. Petice je dostupná na webu vodanadzlato.kdu.cz, kde jsou i konkrétní návrhy opatření ochrany životního prostředí. Součástí webu je také takzvané „Klimatické desatero“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Hladík (KDU-ČSL): Za určitých okolností by mohla mít ochrana půdy a vodních zdrojů přednost před podnikáním
Vláda odmítla návrh KDU-ČSL na ústavní ochranu vody a půdy, chce ho ještě konzultovat s právníky a odborníky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Blok proti islamizaci: Zahájili jsme sběr podpisů pro kandidaturu Miloše Zemana
Blok proti islamizaci včera zahájil sběr podpisů pro kandidaturu Miloše Zemana na Hradčanském náměstí jsem dnes sesbírali přes pět set podpisů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Vláda zřejmě zaujme neutrální stanovisko k vyšší ochraně půdy
Návrh poslanců KSČM na omezení možnosti vyjmout zemědělskou půdu ze zemědělského půdního fondu se při projednávání ve vládě zřejmě setká s neutrálním stanoviskem. Vyplývá to z návrh stanoviska pro pondělní jednání vlády. Předloha počítá mimo jiné se zvýšením odvodů za vynětí půdy ze zemědělského fondu formou desetinásobného zvýšení koeficientů třídy ochrany. Vláda již dříve odmítla jiný návrh poslanců KSČM na ústavní ochranu vody a nerostného bohatství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Lidovci: Ať Babišova vláda řekne, jak ochrání klima! Jako Němci
Předseda KDU-ČSL Marek Výborný na tiskové konferenci oznámil, že bude na jednání Poslanecké sněmovny požadovat zařazení mimořádného bodu nazvaného Informace vlády k investičnímu, energetickému a klimatickému balíčku. Po vzoru opatření, která minulý týden schválila německá vláda, chtějí lidovci slyšet, jaké kroky chystá v rámci boje s klimatickými změnami vládní koalice. Zároveň budou chtít prosadit ústavní ochranu půdy a pitné vody, jak řekl místopředseda lidovců Petr Hladík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Rosatom a SUEZ budou spolupracovat při odsolování a čištění vody
Dne 27. června podepsala společnost Rusatom Smart Utilities (divize ruské korporace pro atomovou energii Rosatom) a francouzská společnost SUEZ memorandum o porozumění a strategickém partnerství v oblasti odsolování mořské vody, čištění vody a přípravy pitné vody. K podpisu došlo během mezinárodního jaderného veletrhu World Nuclear Exhibition v Paříži.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.7.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Zeman už má přes 50 tisíc podpisů
Méně než tři minuty trval brífink první dámy Ivany Zemanové, která oznámila výsledek petiční akce pro podporu znovukandidatury prezidenta Miloše Zemana. Potvrdila tak to, co již minulý týden naznačil předseda SPO Jan Veleba – Zeman překonal hranici 50 tisíc podpisů nutnou pro kandidaturu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2017 v 14:35, zobrazit podobné
TOPlist