nejlepší články ze dne: 30. 06. 2020

Související články

Lidé najednou podlehli kultu Havla. Němci věděli předem, že bude prezident. Nabídli mi šest tisíc marek, odmítl jsem. Jan Saudek vzpomíná na rok 1989
Fotograf Jan Saudek v dnešním rozhovoru pro Magazín DNES vzpomíná na to, jak odmítl fotit prezidenta Václava Havla. „Vytvořil se kolem něj kult,“ podotkl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Stovka lidí včetně politiků vzdala hold Miladě Horákové v pankrácké věznici
Stovka pamětníků, politiků, bývalých politických vězňů a dalších lidí se dnes do pankrácké věznice přišla poklonit památce političky Milady Horákové, kterou komunisté odsoudili ve vykonstruovaném procesu k trestu smrti. Lidé si připomněli její odkaz už ve středu na Vyšehradě, dnes večer budou na její počest zapalovat svíčky u Vltavy. V pankrácké věznici, kde byla Horáková popravena přesně před 69 lety, lidé vzpomínali také na další oběti komunistického režimu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Soud bude v pankrácké věznici řešit žádost Nikulina o azyl
Pražský městský soud dnes projedná v pankrácké vazební věznici žalobu Rusa Jevgenije Nikulina na české ministerstvo vnitra. Údajný hacker, o jehož vydání usilují USA a Rusko, se snaží zvrátit rozhodnutí o neudělení azylu. Vnitro žádost zamítlo jako zjevně nedůvodnou, muž se podle úřadu pouze snaží vyhnout hrozící extradici k trestnímu stíhání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 06:35, zobrazit podobné
V syrské vojenské věznici jsou trestanci masově popravováni
Na případy mučení a masového popravování v syrské věznici Sajdnájá severně od Damašku upozorňuje mezinárodní organizace Amnesty International. Ta na základě rozhovorů s 84 vězni, dozorci a dalšími zaměstnanci zařízení sestavila souhrnnou zprávu. Tu vydala ve čtvrtek a detailně v ní popisuje rozložení i fungování vládní věznice. Píše o tom web Českého rozhlasu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Soud bude ve věznici rozhodovat o vydání Nikulina do USA či Ruska
Pražský městský soud dnes projedná v pankrácké vazební věznici přípustnost vydání Rusa Jevgenije Nikulina do USA a Ruska. O vydání mladíka zadrženého v českém hlavním městě požádaly ve stejný den obě velmoci. Moskva dříve uvedla, že udělá vše pro to, aby vydání Nikulina do Spojených států zabránila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 07:35, zobrazit podobné
V době Mnichova, v hotelu, kde ponížili Emila Háchu: Skandály, kterým přihlížena Merkelová. Zprávy z místa
V den osmdesátého výročí mnichovské zrady se nad Berlínem a Kolínem nad Rýnem vznášely temné stíny německé historie. Braniborská brána byla zatarasená jako v době studené války. Všude kolem plno policistů a vojáků, jako když bývalý šéf DDR Walter Ulbricht nařídil výstavbu Berlínské zdi. V Hotelu Adlon, kde v noci ze 14. na 15. března 1939 Adolf Hitler donutil Emila Háchu podepsat Protektorát Čechy a Morava, se tou dobou ubytoval turecký prezident Recep Erdogan. K jeho ochraně před demonstranty vyjely do ulic i obrněné transportéry. V Kolíně nad Rýnem Erdogan otevřel největší mešitu v Německu. Starostce města, která k její výstavbě výrazně pomohla, však na slavnostním ceremoniálu odepřeli možnost promluvit. „Německo se před Erdoganem zcela pokořilo,“ konstatuje překladatelka a publicistka Jana Maříková. Vrcholem podle ní je, že Německo toleruje zatýkání svých občanů v Turecku za urážku prezidenta Erdogana na Facebooku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.10.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Nevidět zlo, neslyšet zlo, nemluvit o zlu! Taktika Jiřího Drahoše. Právník v něm vidí druhého Háchu, který ustupoval Hitlerovi
Právník Tomáš Tyl se na sociální síti vyjádřil způsobem sobě vlastním k prezidentské volbě. Pokud se prezidentem stane Jiří Drahoš, podle právníka sehraje roli hlavy státu z dob nacistické okupace Emila Háchy. Hácha neuměl čelit Hitlerovi, Drahoš se nedokáže postavit Angele Merkelové, věští Tyl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
To vás šokuje, napsal Babiš. Šlo o Česko. A došlo i na Geislerovou a Marthu Issovou
Je tu opět neděle a český předseda vlády Andrej Babiš (ANO) opět pocítil potřebu podělit se o své pracovní úspěchy, postřehy a pocity z uplynulého týdne s českým národem. Tentokrát spolu se svým týmem napsal něco, co prý voliče šokuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Zeman prý vyvolal vážnou aféru s USA. A je to horší, než se čekalo
Kauza ruského hackera Jevgenije Nikulina je podle Lidových novin vnímána u Trumpovy administrativy jako problém číslo jedna v česko–amerických vztazích. Třicetiletý muž v současné době čeká v pankrácké věznici na verdikt ohledně svého vydání. A bezpečnostní složky varují, že Nikulin se může stát terčem únosu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 09:35, zobrazit podobné
TOPlist