nejlepší články ze dne: 02. 09. 2020

Související články

Demokratizace má probíhat krok po kroku po etapách, řekl k výročí čínských protestů Zeman
Demokratizace má být postupná, řekl dnes prezident Miloš Zeman v souvislosti s 30. výročím potlačení studentských nepokojů v Číně. Pokud by došlo v Číně k chaosu a k její dezintegraci, mohlo by to znamenat výraznou destabilitu. Zeman to řekl českým novinářům v Pekingu na závěr své návštěvy Číny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Teroristický útok v Česku? Bezpečnostní expert řekl jasné stanovisko
Bezpečnostní expert David Rožek promluvil o teroristickém útoku ve Štrasburku. Útočník, který se schová v davu, má prý velkou výhodu i na místě, kde hlídkují policisté. Může se mu podařit utéct i policejní ostraze takřka pod nosem. Teroristický útok z vánočních trhů ve Francii se prý bohužel může zopakovat i v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Velvyslancem v Číně se stane Tomšík, předpokládá prezident Zeman
Prezident Miloš Zeman předpokládá, že končící viceguvernér České národní banky Vladimír Tomšík se stane českým velvyslancem v Číně. Jeho jmenování na diplomatický post v Pekingu podle prezidenta prošlo vládou, čeká se na potvrzení z čínské strany. Zeman to řekl v rozhovoru pro dnešní Mladou frontu Dnes (MfD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Miloš Zeman otevřel v Číně pusu a hned se na něho vrhli Janda, Pospíšil, Kolář, Hrušínský...
Americká CIA či český NÚKIB varovaly před možným bezpečnostním rizikem, které může představovat čínská firma Huawei. Český prezident Zeman se však společnosti zastal. V Číně řekl, že obvinění firmy Huawei jsou nepodložená. A netrvalo dlouho a na Zemanovu hlavu se snesla kritika. Ozvali se předseda TOP 09 Jiří Pospíšil, bývalý velvyslanec v USA a v Rusku Petr Kolář nebo analytik z think-tanku Evropské hodnoty Jakub Janda. Nahlédněte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
To nesmělo chybět: I v Číně prezident Zeman rýpal do českého tisku. Novinkami o Orbánovi či Rusku
Čtyři roky rozvíjení česko-čínských vztahů přinášejí plody a ze „zasetého semínka vyrostla docela pěkná kytka“, zhodnotil prezident Miloš Zeman na dotaz serveru ParlamentníListy.cz svou v pořadí již čtvrtou návštěvu Číny. Během setkání se svým mediálním doprovodem si neopomněl rýpnout do veřejnoprávních médií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
VIDEO Zemanův první den v Číně: Velkolepé uvítání, investice i první dáma s Jágrem na hokeji
Prezident Miloš Zeman je po páté v Číně. Do Říše středu tentokrát zavítal na summit k Nové Hedvábné stezce, osobně ho pozval tamní prezident Si Ťin-pching. Pozornost, jakou návštěvě české hlavy státu věnuje čínská státní televize CCTV, ukazuje, že v Číně vnímají Zemana jako váženého hosta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman dnes v Číně vystoupí na konferenci o Hedvábné stezce
Prezident Miloš Zeman dnes v Číně vystoupí na konferenci věnované projektu nové Hedvábné stezky. Mluvit bude na zasedání věnovaném rozvoji vzájemného propojení. Zeman v poslední době několikrát řekl, že by uvítal, aby se Česká republika stala součástí projektu Hedvábné stezky. Přes české území by podle něj mohla vést například železnice do Německa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2019 v 06:35, zobrazit podobné
TOPlist