nejlepší články ze dne: 15. 09. 2020

Související články

Premiér Sobotka: Výměna zkušeností s našimi sousedy je velmi užitečná a přínosná
Zítra proběhne historicky druhé jednání české a slovenské tripartity.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Boris brexit klaun velkohubý hodil zpátečku
Britský premiér převzal funkci a vydal se na cesty po blízkém okolí, aby si pokecal se sousedy a představil jim své převratné státnické vize o odchodu z EU s novou dohodou, či bez ní.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 1.8.2019 v 05:40, zobrazit podobné
Hranice mezi Čechy a Slováky v kultuře neexistuje, míní hudebníci
Díky blízkosti jazyka a společné historii neexistuje v kultuře mezi Čechy a Slováky hranice a Slováci v českých hudebních kruzích nejsou považováni za cizince. V rádiích zaměřených na tuzemskou tvorbu často znějí slovenské písně a Slováci se na rozdíl od skutečných cizinců nezdráhají přijímat honoráře v českých korunách. Vyplývá to z odpovědí slovenských umělců na dotaz ČTK. Od začátku politických jednání o rozdělení Československa letos uplynulo 25 let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.7.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Pithart vyzdvihl Slováky nad Čechy, Pehe zase „kavárnu“ nad většinu českého národa. Zde je protiúder Jana Hamáčka
ROZHOVOR „Chápu, že si noví ministři chtějí vybrat své nejbližší spolupracovníky, ale nejde to obcházením zákona o státní službě prostřednictvím účelových změn, aby se ministři zbavili nepohodlných úředníků a dosadili na uvolněná místa své vlastní lidi. To popírá samotnou podstatu zákona o státní službě,“ konstatuje k nedávným čistkám ve státní správě bývalý předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček (ČSSD). Svá slova pak dál doplňuje: „Ještě mnohem závažnější by bylo, kdyby se tato vláda bez důvěry rozhodla dělat změny v bezpečnostních složkách a ve vedení tajných služeb. To bych považoval za naprosto nepřípustné.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Jiří Weigl: Nebojme se přiznat Trumpovi úspěch, je to i naše vítězství
Americký prezident Donald Trump zaznamenal historický úspěch. Podařilo se mu dostat k jednacímu stolu nevyzpytatelného dědice korejské komunistické diktatury, která od konce války terorizuje a drží v naprosté izolaci milióny obyvatel severu Korejského poloostrova, dlouhá desetiletí vojensky ohrožuje své sousedy a netají se svým odhodláním vyvolat válečný konflikt.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Jindrák chce na Hradě klást důraz na vztahy se sousedy a s EU
Nový ředitel zahraničního odboru Pražského hradu Rudolf Jindrák chce klást důraz zejména na rozvoj vztahů se sousedy a s Evropskou unií. Právě v této oblasti očekává letos intenzivní vývoj, protože se EU musí vypořádat s otázkami migrace i své budoucnosti po odchodu Británie. Do vývoje zasáhnou také podzimní parlamentní volby v Německu a Jindrák věří, že i jeho kontakty jako někdejšího dlouholetého velvyslance v Berlíně mu mohou při řešení situace pomoci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 16:35, zobrazit podobné
dTest: Jak na potíže se sousedy
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2020 v 12:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Pana prezidenta jsem informoval o skvělých výsledcích, kterých naše země dosáhla
Premiér Babiš s manželkou poobědvali v Lánech s prezidentským párem
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Naše zemička je ždímaná nenasytnými krky... První česká Popelka promluvila
ROZHOVOR „Rozdělení se Slováky jsme nenesli lehce, ale taková byla tehdejší vůle...“ říká první československá Popelka Eva Hrušková, která se na sociální síti pochlubila společně s manželem Janem Přeučilem fotkou z nedávného setkání se slovenskou prezidentkou Zuzanou Čaputovou. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz promluvila také o tom, jak vnímá současnou mládež, zavzpomínala na 17. listopad 1989 a prozradila, co jí v dnešní době vadí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2019 v 14:35, zobrazit podobné
TOPlist