Skupina CSG kupuje podíl v centru umělého oplodnění
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2020 v 11:35, prečteno: 5x

nejlepší články ze dne: 16. 09. 2020

Související články

Vy berete ženu jako odpad! Jiří Čunek čelil zastáncům umělého oplodnění. A když jim psycholožka citovala statistiku, popadl některé amok
„Mají mít ženy bez partnera právo na umělé oplodnění?“ zeptala se v pořadu Máte slovo moderátorka České televize Michaela Jílková. Na úvod si vzal slovo senátor Jiří Čunek a nastala slovní přestřelka, ve které dokonce zazněla věta, že „žena bez partnera je odpad“. V ironickém duchu ji pronesla členka Mladých Zelených.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Nabourávání vztahu muže a ženy, ze kterého vzejde dítě. Naštvaná matka po pochodu Prague Pride vynáší silné varování
ROZHOVOR „Stejnopohlavní partnerství nijak rodinu neohrožují. Rodinu spíše ohrožují věci, které s tím souvisí,“ vysvětluje aktivistka a zakladatelka Naštvaných matek Eva Hrindová v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. Podle ní je nebezpečím zlehčování vztahů mezi mužem a ženou, výběr pohlaví i nátlak různých organizací a diskuse kolem homosexuálů. To rodinu ohrožuje. Upozornila, že z umělého oplodnění se stal obchod i pro páry, které by děti mít mohly, kdyby změnily svůj životní styl. Naše společnost je však rovnou žene do hormonální léčby a umělého početí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Hnutí Pro život ČR: Léčba příčin neplodnosti byla vytlačena drahým a méně účinným umělým oplodněním
Ze statistik, které 21. listopadu vydal Ústav zdravotnických informací a statistiky ČR, vyplývá, že v roce 2016 se prostřednictvím technik asistované reprodukce narodilo 4 504 dětí a průměrná úspěšnost porodit dítě z jednoho cyklu umělého oplodnění činila 11 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Poslankyně TOP 09: Žena, která vychovává dítě sama, se vymyká přirozenosti. Jejich dítě je v podstatě poloviční sirotek
Poslankyně za TOP 09 Jitka Chalánková se pro DVTV.cz vyjádřila k současnému poměrně palčivému tématu umělého oplodnění single žen. „Domnívám se, že by tomu tak nemělo ve společnosti většinově být. Stát by měl chránit především manželství, svazek muže a ženy,“ podotkla Chalánková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
ČEZ ESCO kupuje většinový podíl v teplárenství v Prešově
ČEZ ESCO získává majoritu ve společnosti Spravbytkomfort, která zajišťuje dodávky tepla pro 23 000 domácností v Prešově.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Radim Uzel: Možnosti asistované reprodukce a právo
Nedávno u nás proběhly prudké parlamentní debaty o možnostech umělého oplodnění pro osamělé a lesbické ženy. A jak se dalo čekat, tato možnost byla Poslaneckou sněmovnou zamítnuta. Pokud jsem o tom diskutoval s mnoha cizinci, většina vyspělých evropských zemí to považuje za středověk. V televizní debatě pak byl učiněn závěr, že je to pro naši veřejnost ještě brzo, že takový zákon má naději na schválení tak za 10 let. Musí se tedy čekat až jeho odpůrci vymřou?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Vláda se chystá projednávat v pondělí koncepci rodinné politiky
S půjčkami na bydlení, s vyšší mateřskou a rodičovskou či s bezplatnými jeslemi a školkami počítá nová koncepce rodinné politiky, kterou by v pondělí měla projednávat vláda. Dokument sepsalo Ministerstvo práce a sociálních věcí, dokončilo ho už v minulém roce. Po připomínkách některá opatření ale vyškrtlo. Z materiálu tak vypadl návrh změn pravidel umělého oplodnění či kroky ke snížení rozdílů ve výdělcích mužů a žen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Skupina GES nabyla majoritní podíl ve společnosti PLAYPRESS
Skupina GES dokončila akvizici vydavatelství PLAYPRESS, které vydává měsíčník PLAYBOY. Dosavadní jednatel Vlado Olexa zůstane nadále minoritním vlastníkem vydavatelství i šéfredaktorem časopisu. Skupina GES zařadí nově získaný titul mezi dosavadní časopisy skupiny Prima. Inzerci časopisu bude zajišťovat mediální zastupitelství RADIO UNITED SERVICES a Media Club.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: Projekt Dyje2020/Thaya2020 pokračuje vytvořením umělého trdliště
Vznik přeshraničního umělého trdliště a monitoring, jehož výsledkem bude zlepšení podmínek pro život a rozmnožování pstruhů, je dalším cílem spolupráce českých vodohospodářů a národních parků na obou stranách hranice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 12:35, zobrazit podobné
FN Brno: 35. výročí narození prvního dítěte ze zkumavky v České republice
První dítě ze zkumavky se v České republice, resp. v tehdejší ČSSR a zároveň v bývalé východní Evropě, narodilo na I. Gynekologicko-porodnické klinice v Brně 4. listopadu 1982. Byl to velký úspěch brněnského týmu Katedry histologie a embryologie LF MU vedené prof. Milanem Dvořákem a I. Gynekologicko-porodnické kliniky pod vedením prof. Ladislava Pilky. Metoda umělého oplodnění totiž byla v té době celosvětově teprve v počátcích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
TOPlist