nejlepší články ze dne: 16. 09. 2020

Související články

Vinklátová (SLK): Kraj finančně podpořil i obnovou sklářského hřbitova v Kamenickém Šenově
Na Starém hřbitově v Kamenickém Šenově se dochovaly náhrobky významných sklářských rodů. Od roku 2005 se o tento opuštěný farní hřbitov starají členové spolku SONOW.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
ÚZSVM prodal opuštěný výrobní areál v Kamenickém Šenově za víc než 1,2 milionu korun
Odloučené pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v České Lípě prodalo hned v prvním kole výběrového řízení bývalý výrobní areál v Kamenickém Šenově, který byl dlouho nevyužíván a je značně zdevastován. Z prodeje putuje do státního rozpočtu částka víc než 1,2 milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Vinklátová (SLK): Liberecký kraj na památky nezapomíná. Pomohl i s obnovou tří kostelů na Českolipsku
K záchraně celé řady památkově chráněných objektů pomohl dotační program Libereckého kraje, určený na obnovu ohrožených památek na území tohoto regionu. Mimo jiné díky němu putovaly statisíce korun na opravy tří kostelů v kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Vinklátová (SLK): Vlastivědné muzeum v České Lípě získalo historický fotoaparát
Nový přírůstek do stálé historické expozice Českolipska získalo Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě. Kolekci obohatil plně funkční historický a technicky velmi cenný vidlicový fotografický ateliérový přístroj. Aparát pochází z 20. let minulého století a sloužil ve fotoateliéru v Kamenickém Šenově.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj: Odborníci ošetřují stromy v dalších vybraných alejích v kraji
Ve významných alejích v Albrechticích u Frýdlantu a v Kamenickém Šenově probíhají práce spojené s jejich ošetřením a úpravami. Liberecký kraj realizuje dva projekty, jejichž cílem je stabilizace a ošetření vybraných významných alejí. Celkové výdaje obou projektů jsou stanoveny na 2,9 mil. Kč a jsou realizovány za podpory Operačního programu Životní prostředí (OPŽP) ve výši 1,8 mil. Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Libereckému kraji zbývá dokončit poslední Centrum odborného vzdělávání
Výstavba Center odborného vzdělávání (COV) spěje ke zdárnému konci. Nové prostory mohou nyní využívat i žáci na Střední uměleckoprůmyslové škole sklářské v Kamenickém Šenově. Náklady na COV dosahují výše 90 395 578 korun. Všech osm plánovaných COV bude stát více než 600 milionů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Olomoucký kraj podpoří atestace lékařů ambulantních služeb
Olomoucký kraj letos přispěje statisíci korun na vzdělávání zdravotníků. Peníze mají posloužit na atestace lékařů, kteří pracují zejména v ambulancích. Na podání dotačních žádostí mají už jen dva týdny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Na výjezdu v Libereckém kraji navštívil ministr Plaga nejstarší sklářskou školu
Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga v rámci výjezdu vlády do Libereckého kraje navštívil Střední uměleckoprůmyslovou školu sklářskou v Kamenickém Šenově.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Turistický spolek Lipenska: Nadšenci již 20 let opravují Vítkův hrádek
Již dvacet let opravuje Miroslav Kovačičín se stejně nadšenými dobrovolníky Vítkův hrádek - nejvýše položený hrad u nás (1035 m n. m.). Původem Moravák, dnes ale českobudějovický podnikatel spoluzaložil občanské sdružení, které se o něj stará, za tu dobu pomohl sehnat dotace v řádech 25 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
TOPlist