Nejčtenější v danném dni? Historie článků

říjen 2020
Po 5121926
Út 6132027
St 7142128
Čt18152229
29162330
So310172431
Ne4111825 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.056x, což odpovídá cca 211.636-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

nejlepší články ze dne: 17. 10. 2020

Související články

Šéf českých seniorů vzkazuje na Letnou: Důchodci jsou perfektně informovaní, umí i s internetem. Ať nás nepoučují ti mladíci, co ani nedostudovali
ROZHOVOR „Tahle vláda má k seniorům nejodpovědnější přístup ze všech vlád, které od roku 1989 znám. Rada seniorů České republiky za panem premiérem Babišem stojí a jeho aktivity podporuje,“ říká v rozhovoru pro PL.cz předseda této organizace Zdeněk Pernes. „Rozumím tomu tak, že jsou nástrojem opozičních stran, které tyto volby výrazně prohrály a snaží se rozdělit populaci v tomto státě. Tyto aktivity neuznávám,“ myslí si o demonstracích. „Senioři jsou perfektně informovaní. Většina seniorů pracuje s internetem. Takže laskavě ať ti mladíci, co ani nedostudovali vysokou školu, nikoho nepoučují,“ reaguje na výtky o neinformovanosti seniorů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Senioři jsou vládě vděční. Topolánek totiž rušil, Kalousek bral. Šéf českých seniorů také odhalil, jak může s důchody zamávat lenost poslanců
ROZHOVOR „Vláda se letos velmi předvádí a čeští senioři jsou za to vděční,“ říká Zdeněk Pernes, předseda Rady seniorů České republiky. Vyhráno však prý ještě není. Čeští senioři navíc mají problémy s bydlením především ve velkých městech, kde těžko platí vysoké nájemné a stát navíc zastavil komplexní výstavbu bytů. A i když se to podle šéfa seniorů nedá příliš srovnávat, za minulého režimu si penzisté mohli z důchodu koupit více než nyní. Jejich současná kupní síla je oproti ostatním evropským zemím dost nízká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Předseda Rady seniorů vše sleduje a varuje politiky: Budeme důchodcům před volbami říkat...
ROZHOVOR „Žádná sláva. Mizerné penze.“ Přesto předseda Rady seniorů ČR Zdeněk Pernes slíbil, že nebude vládě nadávat, pokud dojde k prosazení nového schématu valorizace penzí a bude schválen aktuální zákon o sociálním bydlení v podobě, která bude zahrnovat jejich požadavky. Předseda Pernes si v žádném případě nedělá legraci a politikům jasně vzkazuje, že si hlídá a také bude dál pečlivě sledovat, jak hájí zájmy seniorské populace. Šetřit je evidentně nebude a nepokrytě připomíná i blížící se volby. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz jasně sděluje, co všechno dnes seniorům chybí a že se tahle vláda ve snaze jim pomáhat zrovna nepřetrhne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Předák českých seniorů Pernes: Pan Fenič by se měl stydět! Pan režisér si myslí, že je někdo víc?
„Pan režisér by se měl před českým národem stydět! Jeho vyjádření je pod úroveň normálního člověka. Jestli si Fenič myslí, že je někdo víc, tak tím hůř pro něj!“ bouří se proti nápadu režiséra a producenta Fero Feniče předseda Rady seniorů České republiky Zdeněk Pernes. Fenič totiž vyzval Primu a Českou televizi, aby debaty prezidentských kandidátů proběhly vestoje, což podle něj odpovídá principům rovnosti a základním podmínkám fair play. „Jiří Drahoš v politickém rybníku plavat neumí. Je podle mne věcně slabší nežli Zeman, který byl v televizních duelech lepší. Drahoš byl takový nejistý...“ sděluje dále Pernes, jemuž hlavně vadí, že Drahoš může kývnout na přijetí eura. A to je pro důchodce zlé!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Důchodci nepoznají, co je pravda a věří dezinfomacím? Předseda Rady seniorů pozvedává hlas
ROZHOVOR Předseda Rady seniorů České republiky Zdeněk Pernes zhodnotil současnou mediální masáž vůči seniorům. Čerstvé průzkumy prý ukazují, že starší lidé jsou více náchylní propadnout mediálním manipulacím a neumějí čelit fenoménu takzvaných fake news. „Seniorská populace do těch osmdesáti let věku samozřejmě s internetem pracovala a je počítačově gramotná,“ ujišťuje Pernes. Podle něj ale existuje skupina „internetových šmejdů“, kteří se snaží seniory manipulovat stejně, jako činili například na notoricky známých prodejních akcích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
My víme, jak se chová Zeman, je pro nás čitelnější. Drahoše ani Horáčka neznám! Předseda seniorů promluvil
ROZHOVOR „Zatím máme s Babišem spolupráci dobrou. Co jsem po něm chtěl jako zástupce Rady seniorů, tak splnil. Jak se ale bude chovat jako potenciální premiér, tak to je otázkou,“ říká předseda Rady seniorů ČR Zdeněk Pernes. Prý vůbec nerozumí jednání premiéra Bohuslava Sobotky od chvíle, kdy chtěl podat na Pražském hradě demisi vlády. „Babiš nebyl nijak odsouzený, byl jen v ´podezření´, přesto ČSSD v rámci koalice porušila dohody... Osobně těmto hrátkám nerozumím,“ říká k tomu. Na konto Miloše Zemana podotýká, že je přímo voleným prezidentem, který dostal mandát od více než dvou miliónů 700 tisíc lidí, což ale nikdy nedostala žádná z politických stran.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Co si to dovolujete? Po slovech Peheho o Zemanovi vystoupil vrchní senior ČR, prezidentův host
Miloš Zeman prý již nestačí na výkon prezidentské funkce. Nejde jen o fyzický stav hlavy státu, rozpaky má budit i to, že prezident občas na veřejnosti působí zmateným dojmem. Tak alespoň formu Miloše Zemana hodnotí politolog Jiří Pehe v blogu na serveru Aktuálně.cz. Proti slovům Peheho se tvrdě ohradil Zdeněk Pernes, předseda Rady seniorů České republiky, který se Zemanem v pondělí mluvil o aktuální situaci seniorů. Pernes také řekl, jak konkrétně pomohl premiér Babiš seniorům, a vysvětlil, jak se žije těm důchodcům, kteří ve velkých městech platí astronomické nájmy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Senior- pamětník Pernes připomíná: Zákon o referendu je v Ústavě od roku 1993. Privatizace, rozpad Československa, současné hospodářství- stále stejní páni politici
ROZHOVOR „Zákon o obecném referendu byl v 90. letech minulého století národu slíben, od roku 1993 je zakotvený v Ústavě a páni politici svůj úkol ani za 24 roků nesplnili,“ konstatoval předseda Rady seniorů ČR Zdeněk Pernes. On sám, jak dál říká, je zastáncem přímé demokracie a vůbec se jí nebojí. Mít možnost promluvit do politiky pouze jednou za čtyři roky, a to účastí ve volbách, považuje za demokracii nedokonalou a velmi skromnou. „O volební výsledek hnutí ANO se ze 41 procent zasloužily osoby starší 60 let, tato realita zavazuje a chci doufat, že taková vláda, jakou si senioři přáli, skutečně vznikne,“ komentoval dále volební výsledek šéf českých důchodců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
„A ejhle. Tohle se stalo poprvé v historii.“ Předseda seniorů promluvil za důchodce k Babišově vládě
ROZHOVOR „Poprvé v historii se řada našich požadavků objevila v programovém prohlášení vlády, přestože jsme to dělali již mnohokrát,“ vysvětlil Zdeněk Pernes, předseda Rady seniorů České republiky. První vláda premiéra Babiše byla podle jeho slov k seniorské populaci mimořádně vstřícná na rozdíl od těch předchozích. A má s čím srovnávat, protože v čele starší generace působí už 23 let a oponoval i hodnotil za tu dobu všechny priority vlád. Přestože se některé věci do programu druhé Babišovy vlády nedostaly, hnutí ANO podle něj slyší na potřeby seniorů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Za prvních pět měsíců na silnicích méně mrtvých i zraněných. Počet mrtvých motorkářů a cyklistů ale stoupl
V prvních pěti měsících roku se umíralo na silnicích nejméně od vzniku samostatné České republiky. Nejméně je mrtvých chodců, seniorů a obětí nehod s asistencí návykových látek za posledních 10 let. Premianty mezi kraji byly Praha a Vysočina. I meziročně bylo méně nehod, mrtvých i zraněných.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
TOPlist