nejlepší články ze dne: 21. 11. 2020

Související články

VIDEO Ústav nezávislé žurnalistiky, oblíbený zdroj redaktorů ČT. Xaver se tam vypravil a našel prázdnou chatu zarostlou kopřivami
Poté, co se moderátor Luboš Xaver Veselý vypořádal s pracovníky pořadu Newsroom ČT24, na které pořádně uhodil, že by se napřed měli naučit dělat svoji práci, si vzal na paškál i server Hlídacípes.org, který ho kritizoval za to, že je údajně jako moderátor Českého rozhlasu příliš měkký na politiky. Luboš Xaver Veselý se podíval, kdo za serverem Hlídacípes.org. stojí. A nestačil se divit...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.10.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Xaver? Klaus ml. do toho praštil. Tohle ČT nepotěší. „Kavárně“ to přivodí infarkt
Moderátor Luboš Xaver Veselý se pořádně pustil do štábu ČT z pořadu Newsroom, když jej přišel vyzpovídat na základě kritiky, kterou na jeho adresu pronesl HlídacíPes.org kvůli rozhovoru s Andrejem Babišem, kde se podle Ústavu nezávislé žurnalistiky dopustil porušení kodexu Českého rozhlasu. Xaver celý Newsroom ČT označil za nekorektní stoku a bulvár. I přes útoky, kterým moderátor nyní čelí, se mu ale také dostává podpory, zaznívá například od poslance Václava Klause mladšího (Trikolóra).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Ministr vnitra se setkal s ředitelem Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky
Ministr vnitra Lubomír Metnar se v pátek 2. března 2018 setkal s ředitelem Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky Josefem Šlerkou. Impulsem k setkání byla vražda slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho přítelkyně Martiny Kušnírové a existence tzv. české stopy v tomto případu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Chatař, kterého Xaver nenašel, vyrukoval na historika. Šlo o Bakalu
Historik Michal Macháček, autor oceňované knihy o Gustávu Husákovi, na svém facebooku přehledně shrnul, co napsali poslanci do zprávy o privatizaci Ostravsko-karvinských dolů. Zdeňka Bakalu proti němu hájil Ondřej Neumann, ředitel Ústavu nezávislé žurnalistiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Stoka z ČT a Xaver? Pořad Newsroom jde do protiútoku, zatím takto
Reportéři pořadu Newsroom České televize dorazili do studia za moderátorem Lubošem Xaverem Veselým s cílem konfrontovat jej kvůli pořadu, kam nedávno pozval premiéra Andreje Babiše. Ústav nezávislé žurnalistiky HlídacíPes.org totiž upozornil, že Český rozhlas ve svém vysílání dal premiérovi prostor bez jakýchkoli kritických dotazů a moderátor se tak dopustil porušení Kodexu Českého rozhlasu. Veselý se s tím ale nepáral a celý tým Newsroomu i s jejich argumenty vyprovodil se slovy, že jsou nekorektní stoka a bulvár. Tím to ale nekončí, celá věc má ještě dohru na sociálních sítích, kde se k věci vyjádřil také Jaromír Soukup. Nahlédněte sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Jak říká Marek Wollner, hrozí nám smrt pravdy. Manipulace, Zemanovo okénko v Blesku. Proto studenti přišli s Encyklopedií migrace
REPORTÁŽ Skutečně má pravda velký problém. Je zpochybňována a relativizována. Vládne skepse z toho, co se děje, a ke slovu přicházejí emoce. Takhle černě líčil mediální současnost ředitel Ústavu nezávislé žurnalistiky Ondřej Neumann na pražské filozofické fakultě. Byla tam totiž představena Encyklopedie migrace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.1.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Začalo to přestřelkou Xavera s redaktorkou ČT. A teď? Ozývají se postižení, zapojují se další redakce. Jde prý o boj o veřejnoprávní média
Před pár dny po českém internetu kolovalo video, na němž se moderátor Luboš Xaver Veselý obul do redaktorky pořadu Newsroom ČT24 a tento pořad označil za bulvár. Použil i ostřejší výrazy. Pak se rozhodl najít sídlo Ústavu nezávislé žurnalistiky a o svém hledání natočil reportáž. Jenže tím to neskončilo. O slovo se přihlásil ředitel ústavu Ondřej Neumann a své vlastní pátrání rozjel také Deník N. A zjistil následující...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Přehled hlavních akcí Vojenského historického ústavu Praha na rok 2018
Přinášíme vám přehled hlavních akcí, které Vojenský historický ústav Praha bude pořádat v roce 2018. Opět se můžete těšit na tradiční přehlídky vojenské techniky ze sbírek VHÚ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Soud řeší možný podvod s pozemkem. Bývalému členovi TOP 09 hrozí až osm let
Městský soud v Brně dnes začal projednávat případ možného podvodu s pozemkem v brněnských Pisárkách. Obžalovaným je bývalý zastupitel městské části Brno-střed Tomáš Jan Otradovec (dříve TOP 09), který vinu popřel. Hrozí mu až osm let vězení. Soud bude pokračovat výslechem svědků na konci listopadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Josef Klíma promluvil: Jde o Stanislava Grosse
Luboš Xaver Veselý si znovu pozval veterána investigativní žurnalistiky Josefa Klímu a opět se řešil zločin a média. Současná doba je prý úplně jiná: „Ten, kdo nejvíc křičí, na zeleno si obarví vlasy, nebo k tomu vystrčí zadek, ať je slyšet víc, než někdo moudrej, kdo říká věci, který by stály za to.“ A přidal i podrobnosti o kauzách, které kdysi hýbaly Českem, spolu s komentářem ke dnešním politikům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
TOPlist