Zdeněk Jemelík: Zpráva o podmíněném propuštění z výkonu trestu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2020 v 13:35, prečteno: 8x

nejlepší články ze dne: 21. 11. 2020

Související články

Zdeněk Jemelík: I nevinní se doznávají
Laskavý čtenář se nemusí obávat, že budu psát o vynucování doznání při výslechu brutálním násilím. Předmětem mého zájmu je lámání lidských duší v řízení o podmíněném propuštění z výkonu trestu odnětí svobody, které sice nepůsobí fyzickou bolest, ale je svým způsobem rovněž kruté.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.11.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Soud vyhověl návrhu spolku Chamurappi
Obvodní soud pro Prahu 6 vyhověl dne 15. 5. 2019 návrhu spolku Chamurappi z.s. a ředitele Vazební věznice Praha-Ruzyně na podmíněné propuštění odsouzené M.T. z výkonu trestu po 12 letech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.5.2019 v 09:35, zobrazit podobné
O Dalíkově možném propuštění by soud mohl jednat v listopadu
O možném podmíněném propuštění z vězení lobbisty Marka Dalíka bude Okresní soud ve Znojmě zřejmě jednat v listopadu. Termín ale ještě nestanovil. ČTK to dnes řekla předsedkyně soudu Lucie Štětinová. Dalík si ve znojemské věznici odpykává pětiletý trest vězení za podvod při nákupu obrněných vozidel Pandur pro českou armádu. Zatím má za sebou polovinu trestu, v první polovině září si podal žádost o podmíněné propuštění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.10.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Spolek Šalamoun: Jan Eliáš byl právě propuštěn z výkonu trestu
Na základě rozhodnutí Nejvyššího soudu České republiky, byl dnes z výkonu trestu odnětí svobody v trvání 13 let propuštěn Jan Eliáš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Uběhnou vězni pražský maraton? Dejte druhou šanci lidem po výkonu trestu
Maraton, nejtěžší závod letošní série Běhů se žlutou stužkou, se poběží už 7. května jako součást Volkswagen Maratonu Praha pořádaného společností RunCzech. Na trať vyběhne 46 běžců včetně Jirky, Mariána a Libora, tří vězňů, kteří chtějí svou účastí na maratonu podpořit druhou šanci na lepší život a získání dobré práce po propuštění z výkonu trestu. Ve stejný den se běží i závod 2RUN, kdy se dva běžci podělí o maratonskou vzdálenost po 20 a 22 kilometrech. 2RUN poběží za Žlutou stužku 24 běžců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Před branou vězení
V těchto dnech se připravuje k nástupu výkonu trestu nebo hledá cestu k jeho oddálení sedm z původních deseti obžalovaných v trestním řízení soudním, veřejnosti známém jako „kauza Vitásková“,vedeném v 1.stupni u Krajského soudu v Brně senátem Aleše Novotného a pravomocně ukončeném rozsudkem senátu předsedy Ivo Lajdy Vrchního soudu v Olomouci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Dalík po odpykání půlky trestu žádá o podmíněné propuštění
Lobbista Marek Dalík podal žádost o podmíněné propuštění z vězení. Informaci zpravodajského webu Aktuálně.cz ČTK potvrdila předsedkyně Okresního soudu Znojmo Lenka Krčálová. Dalík si ve znojemské věznici odpykává pětiletý trest vězení za podvod při nákupu obrněných vozidel Pandur pro českou armádu. Zatím má za sebou polovinu trestu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Milující rodiče, týrané děti a sociální systém v USA
Nedávno proběhla všemi medii zpráva o odsouzení manželů v USA, kteří dvanáct ze třinácti dětí dlouhodobě trýznili a týrali. Manželé Turpinovi byli odsouzeni na doživotí s možností podmínečného propuštění po 25 letech odpykání trestu. Zpráva, která otřásla mnohými lidmi, protože něco takového by nikdo nepovažoval za možné. A přece se tak stalo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.4.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Vláda: Odsouzeným ve výkonu trestu se zvýší odměny za práci
Vláda Andreje Babiše na jednání v pondělí 18. března vydala nové nařízení, které zvyšuje odměny odsouzeným ve výkonu trestu za práci. Schválila také své letošní priority pro asistenci uprchlíkům a státům pod silnými migračními tlaky a pro zdravotně humanitární program MEDEVAC.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Vězeňský advent
Advent je čas sváteční, čas radostného očekávání. Pro české vězně spíše časem stesku po domově. Ani ti, kterým zbývá do vypršení trestu jen pár dní nebo týdnů, nejsou výjimkou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
TOPlist