nejlepší články ze dne: 21. 11. 2020

Související články

Loňský ZLÍN FILM FESTIVAL pomohl nedonošeným dětem
Rodiče nedonošených dětí ve Zlínském kraji už nemusí své děti v inkubátorech pouze navštěvovat. Díky nově zrekonstruovaným a vybaveným pokojům na novorozeneckém oddělení v Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně s nimi mohou trávit celé dny. Na vybudování pokojů přispěli lidé ve veřejné sbírce a mnoho dalších partnerů, například Zlínský kraj, Nadace Synot, Nadační fond Kapka naděje i návštěvníci loňského festivalu filmů pro děti a mládež ZLÍN FILM FESTIVAL šlapáním na speciálních rotopedech, jež s sebou v rámci Charitativní akce Pomáhej pohybem přivezla Nadace ČEZ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Povodí Labe: Zahájení revitalizace slepého ramene Orlice v Malšově Lhotě
Povodí Labe v rámci Operačního programu Životní prostředí 2014 – 2020 zahájilo realizaci akce „Orlice, slepé rameno Malšova Lhota, revitalizace“. Tato akce má za cíl zlepšení podmínek pro růst silně ohroženého rdestu alpského a kriticky ohroženého rdestu dlouholistého. K předání staveniště došlo 4. 10. 2018 a práce bude provádět hradecká firma POPR spol. s.r.o.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Paroubek: Jednání Ruska a USA na spadnutí?
V rámci schůzky představitelů zemí jihovýchodní Asie sdružených v organizaci ASEAN se spolu sešli také ministři zahraniční věcí USA a Ruska Tillerson a Lavrov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Zoo Liberec: V minulých týdnech se narodila mláďata kriticky ohroženého gibona a osla
V průběhu uplynulých týdnů zaznamenala Zoo Liberec několik významných chovatelských úspěchů. Na úseků opů a kopytníků se narodila mláďata kriticky ohrožených druhů - gibona bělolícého a osla somálského. Ti se ve volné přírodě ocitají na prahu vyhubení a jejich přežití závisí také právě na koordinovaném chovu a spolupráci zoologických zahrad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2019 v 17:35, zobrazit podobné
NP České Švýcarsko: U Labe vykvetl kriticky ohrožený drobnokvět pobřežní
Na přelomu srpna a září objevili botanici Správy národního parku České Švýcarsko a Správy CHKO České středohoří v Děčíně a v kaňonu Labe několik rozkvétajících rostlin kriticky ohroženého drobnokvětu pobřežního. Tento druh se v České republice vyskytuje jen na několika málo místech, a to výhradně na březích dolního toku Labe.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Jihočeský kraj: Unikátní projekt řeší záchranu hořečku, kriticky ohrožené, endemitické rostliny
Program související se záchranou a rozšířením kriticky ohroženého hořečku mnohotvarého českého (Gentianella praecox subsp. Bohemica), jeho stabilizaci, případně i další nárůst populace této modrofialově kvetoucí rostliny nyní řeší Jihočeský kraj v rámci unikátního evropského grantového projektu CZ-SK SOUTH LIFE.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Herman (SPO): Čína nemůže podle námořního práva v oblasti Jihočínského moře vytvářet monopol
Čína v oblasti jihočínského (východního) moře usiluje rozšiřování námořních hranic na úkor sdružení národů jihovýchodní Asie (Indonésie, Filipíny, Malajsie, Brunej a Vietnam).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Zoo Zlín slaví další úspěch, odchov gibona stříbrného
Zlínská zoo slaví další mezinárodní chovatelský úspěch. Poprvé v historii zahrada úspěšně odchovala mládě ohroženého gibona stříbrného.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2019 v 15:35, zobrazit podobné
ČEZ: Při ochraně populace kriticky ohroženého druhu motýla pomáhají energetikům živé travní sekačky
Ve svém zimovišti na Žatecku se nyní navzájem zahřívají ovce a kozy, které v průběhu loňského roku spásaly travnatý porost na dnes již plně rekultivovaném odkališti „T“ Elektrárny Tušimice. Pastvou narušovaly drn, takže v Čechách kriticky ohrožený a na Moravě již od roku 1998 nezvěstný druh motýla okáče metlicového mohl snadněji najít útočiště v podloží podkladního substrátu. Poprvé se živé „travní sekačky“ objevily v lokalitě v poslední dekádě roku 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2018 v 20:35, zobrazit podobné
TOPlist