nejlepší články ze dne: 21. 11. 2020

Související články

CzechInvest: Investoři se nejčastěji poohlížejí po průmyslových pozemcích
V roce 2017 agentura CzechInvest přijala 216 poptávek investorů po nemovitostech v České republice. Nejčastěji byly poptávány průmyslové pozemky (47,2 %), dále výrobní haly (43,1 %) a kancelářské prostory (9,7 %).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Petra Štěpánová: Japonští investoři v České republice se zaměřují na větší byznys s vysokou přidanou hodnotou
Premiér ČR Bohuslava Sobotky ve dnech 27.6.-30.6.2017 vykoná spolu s ministrem průmyslu a obchodu Jiřím Havlíčkem, ministrem kultury Danielem Hermanem a podnikatelským doprovodem oficiální návštěvu Japonska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Blíží se desetileté výročí Lehman Brothers, odkud čekat další “ránu”?
Blíží se desetileté výročí pádu investiční banky Lehman Brothers a investoři po letech víceméně “bezstarostného” růstu vyhlížejí nová nebezpečí. Pokud mluvíme o bezstarostném růstu, tak je třeba říci, že se jedná primárně o USA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
CzechInvest: České start-upy zažívají boom
České startupy se rozvíjejí a stávají se stále důležitější součástí inovativní ekonomiky. Chybí jim ale lidské zdroje a překáží jim byrokracie. Pozitivní trend vnímají i investoři, u startupů ale postrádají větší inovativnost a disciplínu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Herman a Drahoš na Újezdě varovali před možným návratem totality
Před plíživým návratem totality a umělým rozdělováním společnosti varovali řečníci při vzpomínkové akci na oběti komunismu. Konala se na pražském Újezdě v předvečer 70. výročí převzetí moci komunisty v někdejším Československu. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.2.2018 v 06:35, zobrazit podobné
CzechInvest: Česko-slovenské setkání na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně
CzechInvest přivítá návštěvníky na stánku č. 26 v Pavilonu Z, představitelé agentur CzechInvest a SARIO budou ve středu 3. října 2018 diskutovat o současnosti a budoucnosti česko-slovenského investičního prostředí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Vyšší výnosy odráží důvěru ve vyspělé ekonomiky, naruší ji strach z Itálie?
Nový týden začne tam, kde skončil ten předchozí - pohledem na americkou výnosovou křivku. Americký desetiletý výnos se v pátek natrvalo zabydlel nad 3 % a mířil výš. Je to odrazem toho, že investoři vyspělým ekonomikám jednoduše věří a počítají s tím, že kombinace silné poptávky v USA a v eurozóně dřív nebo později vrátí do hry vyšší inflaci. Může něco toto přesvědčení v nejbližší době nahlodat?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Pribula (ANO): Capo di tutti capi Jean-Claude Juncker
Evropský kápo di tutti Jean-Claude Junker nabízí sám osobně miliardy Praze. Už se počítá, počítají partaje u moci, počítají se brebendy a kolik z toho zbude na rozkradení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Úrokové sazby vzrostly počtvrté v řadě
„Díky růstu úrokových sazeb budou motivováni zahraniční investoři k přesunu kapitálu do České republiky. To může pomoci k posilování koruny,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.11.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Co dnes čekat od ECB, kdy začne dohánět FED?
Dnešní zasedání ECB sice nepřinese revoluční změny, ale i tak bude trhy ostře sledováno. Investoři budou bedlivě sledovat jakékoliv změny v komunikaci týkající se blížícího konce politiky QE (kvantitativního uvolňování) a prvního růstu sazeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
TOPlist