nejlepší články ze dne: 21. 11. 2020

Související články

Duška (Piráti): Radnice Prahy 11 odmítá vypsat výběrové řízení na ředitele škol
“Zřizovatel základních a mateřských škol nemá v úmyslu vyhlašovat konkurzní řízení na pozici ředitele zřizovaných škol.” Tak zní jediná oficiální informace z Úřadu městské části Praha 11 k možnosti vypsání konkurzů na místa pěti z devíti ředitelů škol v této městské části.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Radek Sárközi, prezident Titaniku a pilot slonů
Radek Sárközi má ve svém článku „Školský Titanic vyplouvá“ nepochybně pravdu: učitelé mají malé platy a všechna ta kouzla se zvyšováním o procenta, průměrnými mzdami a další cirkusovou matematikou jsou trapná a nedůstojná
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 6.9.2019 v 11:40, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Zápisy do mateřských škol - přehled doporučení pro rodiče a ředitele
Rodiče dětí stejně jako ředitelky a ředitelé mateřských škol si často nejsou jistí, jaké jsou práva a povinnosti jednotlivých stran. Přinášíme proto jejich přehled, který pomůže rodičům s nástupem jejich potomka do předškolního vzdělávání. Ředitelkám a ředitelům škol zase ujasní, jak stanovit kritéria výběru dětí tak, aby neporušovali zákon a zajistili všem dětem rovný přístup ke vzdělání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Chybějí nám učitelé, stěžují si ředitelé škol. Chtějí přilákat nepedagogy
Zpřístupnit povolání učitele ve školách i vysokoškolákům bez pedagogického vzdělání je podle zástupců ředitelů škol v současnosti nutnost. Učitelů je podle nich nedostatek, a ředitelé proto už nyní musí často zaměstnávat i lidi bez požadovaného pedagogického vzdělání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
MZe podpoří zdravé stravování školáků, nově budou do škol moci dodávat i malé a střední mlékárny
Vláda schválila změny programů Mléko do škol a Ovoce a zelenina do škol. Ministerstvo zemědělství upravilo podmínky tak, aby do škol mohli dodávat i malí regionální producenti ovoce a zeleniny a lokální mlékárny. Programy budou nově využívat i žáci druhého stupně základních škol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Kovářová (STAN): Nedostatek kapacit škol zůstává nadále velkým problémem
Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny 12. září 2019 – interpelace ministra Plagy k nedostatečným kapacitám mateřských škol a základních škol
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Tepelnou Pohodu do škol čeká další inovace
Po třech letech fungování projektu „Nebojte se matematiky“ se Tepelná pohoda do škol dočká další inovace. Už od dubna letošního roku se mohou studenti těšit na nový vzdělávací program s názvem „Budoucnost v United Energy“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
TOPlist