nejlepší články ze dne: 21. 11. 2020

Související články

Zloba mezi Ruskem a Západem: Putin připomněl, jak to bylo za druhé světové
Na oslavách vylodění v Normandii chyběl prezident Ruské federace Vladimir Putin. Jak informovala americká televize CNN, Putin z nepozvání nedělal žádnou aféru. Ale upozornil na to, kde se odehrávaly nejdůležitější bitvy druhé světové války. A podobně mluví i ruské ministerstvo zahraničí. „Výsledek byl určen vítězstvími Rudé armády, hlavně u Stalingradu a u Kursku. Tři roky Spojené království a USA protahovaly otevření druhé fronty,“ vyjádřila se mluvčí ministerstva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2019 v 12:35, zobrazit podobné
„Zemřu, ale nevzdám se.“ Putin oslavil výročí konce války dojemnou vzpomínkou
Ruský prezident Vladimir Putin pronesl při příležitosti oslav vítězství ve druhé světové válce projev, ve kterém mluvil o dnešním odkazu hrdinství vojáků bojujících proti nacismu. Jako motto si tentokrát zvolil příběh vojáků v posádce ve městě Brest. Hned na počátku války v boji s německými útočníky všichni zemřeli, nechali však po sobě na zdi vzkaz: „Zemřu, ale nevzdám se.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Ne, Putin nic. Diplomat o ostudě USA: Informace o Sýrii i Trumpovi
REPORTÁŽ Resumé po dvouleté studené občanské válce v USA: Putin neovlivnil zvolení Donalda Trumpa. Zpravodajci měli zase pravdu. Jako nyní v Sýrii. Diplomaté a rozvědka, to jsou lidé v jednom velvyslanectví. Na besedě, kterou v Praze zorganizovala Nadace Železná opona, to uvedl bývalý náměstek ministra obrany, diplomat a velvyslanec Jaromír Novotný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.4.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Zkušený diplomat ze Sněmovny posílá Teličkovi, Pospíšilovi a Gabalovi ostrý vzkaz za jejich slova k Sýrii
Nad tím, jaké mají USA důkazy proti syrskému prezidentovi Asadovi, se zamýšlí diplomat a poslanec Milan Šarapatka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.4.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Diplomat Šarapatka má jasno: Radikálnější a brutálnější metody imigrantů jdoucích do Evropy. To svědčí o jediném...
ROZHOVOR Milan Šarapatka byl dlouhá léta českým diplomatickým zástupcem v afrických a asijských zemích. V minulém volebním období pak utvářel českou zahraniční politiku i jako poslanec. Nabízí tedy velmi zasvěcený pohled na dění v některých světových regionech, které se v posledních dnech vyplatí sledovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Jaroslav Michal: Zbrojní embargo pro země na Kavkazu neexistuje a neexistovalo
V květnu uplyne 24 let od ukončení čtyřleté války v horách Náhorního Karabachu mezi Arménií a Ázerbájdžánem. Oblast Náhorního Karabachu nicméně stále zůstává okupována Arménií podporovanou Íránem a Putinovým Ruskem. Spíše než zbraněmi se nyní válčí slovy – dezinformačními zprávami. Například o zbrojním embargu uvaleném na země na Kavkaze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Cvalín (KSČM): Oslavy konce druhé světové války se ponesou v dusné atmosféře
Zanedlouho si Česká republika připomene 72 let od konce druhé světové války v Evropě. Ovšem je nutné připomenout jednu velmi paradoxní věc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
VIDEO Putin na Rudém náměstí: Zachránili jsme svět před Hitlerem. Dochází k pokusům tuto pravdu překroutit, ale my to nedovolíme
Rusko si připomíná konec druhé světové války. 73. výročí ukončení bojů bylo tradičně oslaveno na Rudém náměstí velkou vojenskou přehlídkou, které přihlížel i ruský prezident Vladimir Putin. Ten mimo jiné prohlásil, že Sovětský svaz zachránil Evropu a svět před hrůzami fašismu, ale dnes bohužel dochází k pokusům překroutit tuto pravdu. Putin však něco takového nechce dovolit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Michek: Kdy nám Německo zaplatí válečné reparace?
V minulých dnech jsme si připomenuli 72. výročí ukončení druhé světové války a osvobození našich zemí Rudou a Americkou armádou. Při této příležitosti jsem se zamyslel nad škodami, které tehdejšímu Československu vznikly v důsledku rozpoutání druhé světové války Německem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
TOPlist