nejlepší články ze dne: 23. 11. 2020

Související články

Oldřich Pružina: Vánoce
Mládí jsem prožil v 50. a 60. letech, a bylo asi už po době, kdy selhal bolševický pokus o nahrazení svátku Vánoc pouze vítáním Nového roku, podle vzoru v Sovětském svazu. Přestože v rodině nikdy nikdo nemluvil o víře, dárky vždy přinášel Ježíšek, poslouchaly se koledy, strojil stromek, smažil vánoční kapr, poslouchaly krásné pohádky, a peklo vánoční cukroví. Atmosféra prostě byla, tenkrát jsem to nechápal, ale cítil... duchovní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Olena Stacenko: Ukrajinské Vánoce u babičky
Každý rok jsme se zatajeným dechem a nadějí čekali na Vánoce, které se slaví 6. a 7. ledna. Stejně jako všechny svátky slavili jsme i Vánoce na vesnici se svou babičkou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Vánoce v afroislámské EU. Dlouhý soupis ústupků a ponížení z našich tradic, které jsme už učinili
ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Blíží se Vánoce, ale v současné rozbouřené době i s nimi spojené tradice dostávají v Evropě zabrat. Ať už z důvodů korektnostních, nebo bezpečnostních. Analytik Martin Koller v nejnovějším textu pro ParlamentníListy.cz shrnul, co z vrcholných svátků naší civilizace dnes vzniklo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.12.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Koalice proti palmovému oleji: Hledáme Vánoce
V období nadcházejícího adventu a vánočních svátků Koalice proti palmovému oleji (KPPO) v návaznosti na své vize poukazuje na možnost pojmout tento stále hektičtější a komerčnější čas k přírodě šetrným způsobem. Jedná se například o pečení cukroví bez palmového oleje, nákup surovin i vánočních dárků v bezobalových obchodech, či obdarování bližních podporou organizací či projektů na ochranu přírody. Tak lze postupně nalézt tradiční sváteční Vánoce, které se v posledních letech ztratily v záplavě konzumu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Josef Ježek: Kdo má máslo – na hlavě?
Jako obvykle jsem jel i minulou sobotu na nákup. Dobrušský Penny market stojí na okraji zástavby tohoto bývalého okresního města a jeho parkoviště bývá permanentně zaplněné. Zvláště páteční ráno bývá z tohoto pohledu krizové, neboť startuje nový turnus slev a tak parkoviště praská ve švech. A nákupní košíky také. Cukr za 14 Kč, máslo za 39 Kč, uzeniny, sýry za …., někdy i „plzeň“ za 17 Kč. No nekupte to!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.9.2017 v 10:35, zobrazit podobné
TOPlist