nejlepší články ze dne: 24. 11. 2020

Související články

Zvolení Zemana a Trumpa, Brexit a tři mrazivé scénáře vývoje naší společnosti. Promlouvá neurolog a vydavatel Přítomnosti Martin Jan Stránský
ROZHOVOR Jaké jsou příčiny toho, proč v Americe zvolili Donalda Trumpa, u nás Miloše Zemana, proč Angličané zvolili Brexit, vysvětluje neurolog a internista, vysokoškolský pedagog a vydavatel Přítomnosti Martin Jan Stránský. „Trump vyhrál volby na heslu „udělejme Ameriku znovu velkou“, Zeman zase hájí „naše“ zájmy. Jak a v čem má být Amerika „velká“? A co to jsou proboha ty „naše“ zájmy a v čem se specificky liší od zájmů dejme tomu Rakouska? Takže skutečný demokrat je dnešní společností vytlačen. Kdyby Pán Bůh dnes kandidoval na prezidenta kterékoli země, nebyl by nikde zvolen,“ říká Martin Jan Stránský v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Vystrčil (ODS): Šťouch a postřeh
Používá ho hlavně mladá generace. Při používání elektronických sociálních sítí jako je například Facebook totiž můžete s využitím svého mobilu, nebo počítače při vzájemné komunikaci svého partnera na druhém konci tzv. „šťouchnout“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Martin Jan Stránský pro PL: Letiště Miloše Zemana? To si nikdo nedokáže představit. Máme se tak blaženě, že na to nejsme zvyklí
ROZHOVOR Nad tím, co mají společného americký a český prezident, se zamýšlí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz neurolog a vydavatel časopisu Přítomnost Martin Jan Stránský. „Trump nacpal vlastní rodinu do klíčových funkcí. Na mě to působí jako patetická reality show, politický ekvivalent té příšerné americké rodiny Kardashian, která si vytvořila celý image velkým zadkem, velkými prsy a skandálem,“ říká lékař a vysokoškolský učitel, který se narodil v USA a do České republiky se vrátil po listopadu 1989. Přesto podle něj Trumpova volební choreografie oslovila polovinu národa v USA, lidé věřili, že je mecenáš, který bude chránit jejich zájmy. „Ze stejných důvodu jsme zvolili Zemana – je to hulvát, alkoholik, ale je přeci jeden z nás,“ prohlásil Martin Jan Stránský. A už se těší na nového prezidenta, který nastaví nový vzor a z Pražského hradu půjde pozitivní energie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Mladá generace je zblblá ještě více než za normalizace. Největší děs dnešní Evropy, varuje exprezident Klaus
Exprezident Václav Klaus pohovořil v rozhovoru pro Echo24.cz mimo jiné o brexitu. Padlo však také slovo indoktrinace. Podle Klause je totiž mládež v dnešní době indoktrinovaná víc než za normalizace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Roman Joch varuje: Až se Západ začne hroutit, budou Evropané utíkat k nám. Jenže je tu hrozba...
POLOČAS HORKÉHO ROKU „Premiér by se neměl příliš ukazovat, prezident by si měl uložit bobříka mlčení, demokratická opozice by si měla svátek připomenout, ale nesnažit se z něj získat politické body, KSČM by se měla propadnout do země, Okamura odjet do zahraničí a aktivisté by alespoň pro tento den měli od aktivismu abstinovat,“ říká publicista a komentátor Roman Joch na dotaz, co by se muselo stát, aby letošní oslavy 30. výročí sametové revoluce proběhly důstojně. Nic z toho se ale podle něj nestane. Dnešní mladá generace nezažila komunismus, a proto u ní převládá idealismus nad realismem, varuje Joch.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Bojím se nové Křišťálové noci v Německu, nyní proti Turkům. Do konce století přijde krize, která ohrozí lidstvo, řekl PL Martin Jan Stránský
ROZHOVOR Do konce tohoto století se pravděpodobně stane vážná ekologická nebo biologická krize, která ohrozí lidstvo, souhlasí se závěrem tisíců světových vědců vydavatel časopisu Přítomnost, neurolog Martin Jan Stránský. Připomíná různá ohniska napětí ve světě, ale i v našem blízkém sousedství. „Bojím se děsivého scénáře, ve kterém se bude opakovat Křišťálová noc, tentokrát proti Turkům.  Lidské sklony, lidská povaha je biologicky a evolučně neměnná, zvlášť když má silné kořeny, jako má ta německá,“ prohlásil lékař v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. A naprosto otevřeně a kriticky hodnotí politickou situaci v České republice. Je přesvědčen, že příštím českým prezidentem bude Jiří Drahoš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Podpis Charty není důvod pro pohřeb se státními poctami, pane Rychetský
Tak nám po Karlu Gottovi, velikánu, který obepínal naši zemi po desítky let, propojoval generace, smiřoval rozpory a byl zřejmě nejvýznamnější společenskou postavou našeho žití od 60. let minulého století do dnešních dnů, zemřela Vlasta Chramostová, velmi známá herečka, trvale celý život angažovaná, tu coby členka KSČ, tu agentka STB, tu 1. signatářka Charty 77. Jako herečku jsem ji za mlada měl velice rád a film o Bílé paní si čas od času rád pustím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2019 v 18:35, zobrazit podobné
FAEI.cz: Proč krade demence vzpomínky? Pátrá po tom světový neurolog Gorazd B. Stokin
Vědcům se zatím nedaří pochopit, jak vzniká demence čili Alzheimerova choroba. Až na to přijdou, budou ji pak umět léčit, konstatoval v rozhovoru pro portál Finančního a ekonomického institutu (FAEI.cz) světový neurolog Gorazd B. Stokin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Celoživotní puberťáci z Bruselu plodí parazitické povaleče z neziskovek. Martin Koller radí, jak se této zhoubě postavit a vychovat z mladé generace slušné lidi
ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Současná realita je ta nejlepší škola života. Bezpečnostní analytik Martin Koller se tentokrát zamyslel nad rolí, kterou má hrát mladá generace při zajišťování bezpečnosti země, a nad tím, jak by při těchto úkolech dokázala obstát dnešní mládež. Následují i rady, co dělat se vzdělávacím procesem, aby se situace zlepšila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2017 v 21:35, zobrazit podobné
TOPlist