Chmelík (TOP 09): Děti do škol, rodiče do práce
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.2.2021 v 11:35, prečteno: 4x

nejlepší články ze dne: 22. 02. 2021

Související články

Veřejný ochránce práv: Zápisy do mateřských škol - přehled doporučení pro rodiče a ředitele
Rodiče dětí stejně jako ředitelky a ředitelé mateřských škol si často nejsou jistí, jaké jsou práva a povinnosti jednotlivých stran. Přinášíme proto jejich přehled, který pomůže rodičům s nástupem jejich potomka do předškolního vzdělávání. Ředitelkám a ředitelům škol zase ujasní, jak stanovit kritéria výběru dětí tak, aby neporušovali zákon a zajistili všem dětem rovný přístup ke vzdělání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.4.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Šec (KDU-ČSL): Školky musíme stavět tam, kde jsou děti. Ne je vozit přes celé město
Nedostatečná kapacita školek a škol je evidentní. Lidé se dnes chovají jinak než v roce 1970 a hlavně žijí jinde. Sídliště zestárla a je tam méně mladých rodin než dříve. Do mateřských škol, které byly uprostřed sídlišť vybudované, dováží rodiče děti z okraje Plzně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
MPSV: Děti malovaly, jak bude vypadat práce za sto let
Výtvarná soutěž „Cesta do budoucnosti: nejlepší pracovní život pro každého“ zná své vítěze. Děti ze základních škol, nižších stupňů víceletých gymnázií a z dětských domovů si zahrály na vizionáře a vyjádřily pomocí obrázků, jak by mohla vypadat práce za sto let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Gazdík (STAN): Přehlídka středních škol pomůže nasměrovat žáky k budoucímu povolání
Příležitost získat široké spektrum informací potřebných pro rozhodnutí o výběru střední školy budou mít žáci a jejich rodiče při Burze práce a přehlídce středních škol 21. listopadu od 9 do 17 hodin v prostorách Baťova institutu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.11.2017 v 08:35, zobrazit podobné
MPSV: Nová výzva přinese dalších 50 milionů korun na obědy pro děti z chudých rodin
Ministerstvo práce a sociálních věcí pokračuje v podpoře dětí, jejichž rodiče si nemohou dovolit platit jim obědy ve školní jídelně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Úrad práce: Burza práce a přehlídka středních škol Vsetín 2017
Téměř tři desítky středních a vyšších odborných škol a 16 zaměstnavatelů ze Vsetínska a okolí se představí na „Burze práce a přehlídce středních škol Vsetín 2017“. Akce, kterou pořádá zdejší kontaktní pracoviště ÚP ČR, proběhne ve dnech 7. – 8. 11. 2017 vprostorách Domu kultury ve Vsetíně mezi 9.00 – 17.00 hodinou. Záštitu převzal člen Rady Zlínského kraje pro oblast školství Petr Gazdík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Úřad práce informoval výchovné poradce základních škol z Blanska o situaci na trhu práce
O jaké profese mají zaměstnavatelé v Jihomoravském kraji největší zájem, jaké jsou šance na umístění absolventů škol na trhu práce nebo co je třeba zajistit při rozjezdu podnikání. To byla hlavní témata společného setkání výchovných poradců základních škol se zástupci regionálních zaměstnavatelů a odboru Obecního živnostenského úřadu Městského úřadu Blansko. Akci společně zorganizovaly tamní kontaktní pracoviště Úřadu práce ČR a Střední škola technická a gastronomická.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
TOPlist