nejlepší články ze dne: 23. 02. 2021

Související články

Lípa na Lipce postupuje do soutěže Evropský strom roku
Smyslem Evropského stromu roku je poukázat na zajímavé staré stromy jako na důležité přírodní i kulturní bohatství, kterého bychom si měli vážit a chránit jej. V Evropském stromu roku na rozdíl od jiných soutěží není důležitá krása, velikost nebo věk, ale příběh a spojení s lidmi. Jsou totiž hledány stromy, které se staly nedílnou součástí širší komunity.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Karol Daniel Kadłubiec: Olza, nebo Olše?
Nikdo z autochtonů, a je jedno, zda jde o Čechy nebo Poláky, neřekne, že se jde koupat do Olše, ale jen do Olzy. Lid totiž uchovává přes celá staletí staré formy, které dokumentují jeho pradávné dějiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Papež František: Islám není žádný terorismus. Migrace nepřináší nebezpečí, ale rozvoj. Všichni by to měli dělat jako Švédsko
Papež František zavítal na nejmladší italskou státní univerzitu. Při této příležitosti prohlásil, že příchod uprchlíků představuje šanci pro Evropu. Samozřejmě za předpokladu, že se podaří uprchlíky integrovat do společností. Zemí, která tuto integraci vzorně zvládá, je podle papeže např. Švédsko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Primář-psycholog: Šojdrová nás vydírala. Že je někdo dobrý umělec, neznamená, že je moudrý. Elity, bojte se, protože lidé...
ROZHOVOR „Citové vydírání to bylo zcela jistě. Ve smyslu těžké manipulace. Toto je těžce manipulativní chování, kdy jedinec, v tomto případě politik, řekne, pokud vy se nezachováte tak, jak mně se líbí, tak jste špatní. Je to čistě jenom o tom, jestli druhá strana se nechá vydírat, nebo ne. Čili když si klademe otázku, jestli jsme špatní, když toto nevykonáme, to už je zlé. To už jsme naskočili na ten mechanismus manipulace,“ říká ke kaze „sirotci“ v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Jiří Brančík, primář psychologického oddělení Vojenské nemocnice v Brně. Vyjadřuje se i k ostrým výrokům některých umělců, či proč to takzvaní elitáři při volbách schytávají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Primář Toupalík byl jmenován členem Poradního sboru ministra spravedlnosti
Významného ocenění dosáhl primář oddělení soudního lékařství Pardubické nemocnice Pavel Toupalík. Ministrem spravedlnosti České republiky Robertem Pelikánem byl jmenován členem jeho Poradního sboru pro soudní lékařství, který byl nově vytvořen v letošním roce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
TOPlist