nejlepší články ze dne: 03. 03. 2021

Související články

Pavel Opl: Bezpečnostní problémy s cizinci z montoven v České republice
Už i Ministerstvo vnitra ČR přiznává, že je čím dál větší problém s cizinci, kteří byli navezeni agenturami či přímo firmami do zdejších montoven.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Cizinci z EU se mohou zapsat mezi české voliče kvůli eurovolbám
Cizinci z ostatních zemí EU mají dnes poslední možnost nechat se zapsat mezi české voliče, pokud si chtějí vybírat své europoslance z českých kandidátů, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Hamáček: Cizinci, překračující zákon, představují bezpečnostní riziko
Poslanecká sněmovna 18. června 2019 schválila vládní návrh novely zákona o pobytu cizinců, který jí Senát vrátil k projednání. Součástí novely jsou i pozměňovací návrhy ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD), které umožní zrušit trvalý pobyt cizinci po trojnásobném odsouzení za úmyslný trestný čin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Jsou pro nás cizinci problém?
CVVM se ve svém průzkumu zaměřila na zjišťování vztahu občanů České republiky k cizincům. Tento průzkum publikuje CVVM pravidelně jednou ročně. Meziročně rapidně stoupl počet českých občanů, kteří se domnívají, že nově příchozí cizinci působí v rámci celé České republiky národnostní problém.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Cizinci se tu opíjí, máme z nich strach. Hejtman musí řešit zapeklitý problém
V Kvasinách to vře. Rozvoj průmyslové zóny a automobilka Škody Auto jede na plné obrátky a na Rychnovsku v Královéhradeckém kraji se snížila nezaměstnanost, ale příval nových pracovníků region hodně proměnil. A ne vždy k lepšímu. Hejtman Jiří Štěpán (ČSSD) upozorňuje, že problémy dělají především cizinci pracující v průmyslové zóně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Šlehání pomlázkou? Šovinismus a barbarství. Cizinci opovrhují velikonoční tradicí
Zajímavý pohled na tradici, kdy muži šlehají ženy pomlázkou, která je v Česku s Velikonoci úzce spjata, nabídl nejnovější průzkum společnosti Behavio. Například cizinci označili zvyk šlehání pomlázkou za masochistický. Zatímco čeští muži jej vnímají jako fajn tradici, u českých žen tak vlídně přijímán už také není.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Cizince hned vyhostit, když se proviní! 90 procent přestupků páchají cizinci, říká primátor Nwelati
Ve městě, kde sídlí jedna z nejznámějších českých značek, jsou problémy s cizinci. Kdo to říká? Raduan Nwelati, primátor Mladé Boleslavi. Nyní kandiduje do Senátu s politikou nulové tolerance vůči přestupkům a zločinům dělníků ze zahraničí. „Chtějí u nás pracovat, budou muset dodržovat pravidla,“ říká Nwelati pro aktualne.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Přes den ve fabrice, večer dělají bordel. Odhalena pravda o cizincích, kteří sem jezdí na práci
Cizinci pracující v českých průmyslových zónách po večerech řádí. Rostoucí drobnou kriminalitu a přestupky páchané zahraničními zaměstnanci především z Polska a Ukrajiny chce řešit Ministerstvo vnitra. Píše to dnešní deník Právo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.1.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Že jsou Češi xenofobové? Mýtus, který byl zbořen, říká komentátor nad statistikou
Komentátor Petr Kamberský v pátečních Lidových novinách boří hned tři mýty, které kolují o Češích. V prvé řadě prý není pravda, že jsou Češi, Moravané a Slezané xenofobové. Podle toho prý vůbec není pravda, že by cizinci brali našincům práci. A už vůbec není pravda, že cizinci v Česku pracují především jako kopáči.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
STEM: Podle většiny lidí je v Česku napětí mezi Čechy a cizinci
Dvě třetiny obyvatel Česka se domnívají, že v republice panuje silné napětí mezi Čechy a cizinci. Více než polovina lidí vnímá i napětí mezi vedením podniků a zaměstnanci, bohatými a chudými či mezi lidmi s různými politickými názory. Vyplývá to z průzkumu agentury STEM. Méně často lidé mluví o napětí mezi mladými a starými nebo mezi obyvateli měst a vesnic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2017 v 13:35, zobrazit podobné
TOPlist