nejlepší články ze dne: 29. 03. 2021

Související články

Ministr Metnar má na stole novou armádní zakázku. Za 50 miliard
Ministerstvo obrany plánuje oslovit čtyři výrobce pásových bojových vozidel pěchoty (BVP). Novými stroji za více než 50 miliard korun chce nahradit dosluhující BVP-2. Podrobnosti o zakázce dnes ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) předložil vládě. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.12.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Metnar: Letos podepíšeme smlouvy na techniku za 88 miliard korun
Ministerstvo obrany letos podepíše smlouvy na vojenskou techniku za 88 miliard korun. Zároveň se bude připravovat zefektivnění a zrychlení akvizičního procesu. V rozhovoru s ČTK a na dnešní snídani ke 20 letům od vstupu do NATO, kterou pořádal Institut pro politiku a společnost, to řekl ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Babiš: Do úhradové vyhlášky přibude dalších 4,9 miliardy korun
Premiér Andrej Babiš (ANO) s předsedou KSČM Vojtěchem Filipem se dnes domluvili na tom, že do zdravotnictví skrz úhradovou vyhlášku půjde dalších 4,9 miliard korun navíc. Novinářům to dnes řekli po jednání zdravotnických expertů obou stran. Babiš dosud úhradovou vyhlášku otevírat odmítal, dnes ale připustil, že je to nutné kvůli kompenzaci zvýšení platů zaměstnanců ve veřejné sféře plošně o 1500 korun. Platí i původní závazek rozdělit z rezerv pojišťoven dalších šest miliard, takže v rozpočtu přibude zhruba 10,8 miliardy korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Obrana uzavře zakázky za pět miliard korun
Ministerstvo obrany by mělo během příštích týdnů uzavřít smlouvy za téměř pět miliard korun. Mezi plánovanými tendry je servis vrtulníků řady Mi za více než čtyři miliardy korun, nákup munice nebo nových masek. ČTK to sdělil ministr obrany Martin Stropnický (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
To není pravda, dezinformace! Žádné migranty nepřijímáme, čílí se Babiš a Metnar kvůli smlouvě, kterou odmítlo Maďarsko
Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) a ministr vnitra Lubomír Metnar vystoupili na tiskové konferenci po jednání vlády. Vyjádřili se především k interpretacím smlouvy o euro-africkém dialogu, která byla ministrem vnitra podepsána v Marakéši.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Opozice řádila ve Sněmovně. Přesto smůla. Státní rozpočet se schodkem 40 miliard byl schválen
Sněmovna dnes schválila státní rozpočet na příští rok. Schválený schodek má proti letošku klesnout o deset miliard na 40 miliard korun. Pro rozpočet hlasovalo všech 108 poslanců, které mají ANO, ČSSD a KSČM. Ostatní poslanci hlasovali proti schválení rozpočtu. V dílčích hlasováních o návrzích na přesuny peněz uvnitř rozpočtu podpořila Sněmovna jen úpravy rozpočtového výboru a poslanců KSČM, jež menšinovou vládu hnutí ANO a ČSSD toleruje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Obrana seznámí firmy s podmínkami tendru za desítky miliard korun
Ministerstvo obrany dnes zahájí největší tendr za desítky miliard korun na nákup pásových bojových vozidel pěchoty (BVP). Čtyři vybrané zahraniční firmy vedení úřadu seznámí s technickými parametry, které na stroje armáda má. Firmy se tak například dozví, kolik vojáků se do vozidel musí vejít nebo jaké zbraňové systémy mají mít k dispozici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2019 v 06:35, zobrazit podobné
TOPlist