nejlepší články ze dne: 01. 04. 2021

Související články

Jižní Čechy představí ve Vídni „živé“ památky
Jihočeská centrála cestovního ruchu představí na letošním vídeňském veletrhu Ferien-Messe 2018 nejen nové produkty a aktuální nabídku pro návštěvníky, ale současně i zcela nový přeshraniční projekt „Památky žijí“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.1.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Svobodní přejí dětem, rodičům i učitelům více svobody
Je čas pololetního vysvědčení a prázdnin. Děti se těší na volno a někteří rodiče už netrpělivě čekají na vyznamenání nebo samé jedničky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Arnika: Obnova alejí trvá příliš dlouho, chybí podpora státu
Vláda i ministerstva podporují ochranu a obnovu alejí kolem silnic pouze na papíře. Přes dosavadní sliby dosud nevznikla žádná metodika, ani zdroje financování, na které silničáři a ochranáři netrpělivě čekají několik let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Česká televize: Miroslav Táborský na cestě za Národními klenoty
Ve středu, 15. února, ve 21.30 hod. uvede ČT2 první díl druhé série dokumentárního cyklu Národní klenoty. Zatímco první řada představila české památky zapsané na Seznam světového dědictví UNESCO, v druhé řadě se tvůrci zaměřují na ty památky, které na zápis teprve čekají. Stejně jako v první řadě cyklu, i tentokrát je průvodcem pořadem herec Miroslav Táborský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2017 v 07:35, zobrazit podobné
AOPK ČR: Na padesáti akcích můžete poznat tajemný život netopýrů
Přednášky, promítání, ukázky moderních výzkumných metod, hry pro děti a blízká setkání s živými netopýry čekají až do začátku října návštěvníky na 52 místech po celém území ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Červíček (ODS): Svinarské břehy propojila provizorní lávka pro chodce
Koryto řeky Orlice v hradeckých Svinarech překlenula provizorní lávka, která bude sloužit pěším a cyklistům od začátku června po celou dobu výstavby nového mostu. Na ten netrpělivě čekají nejen obyvatelé Svinar a Malšovy Lhoty už od ledna loňského roku, kdy musel být most plukovníka Šrámka kvůli havarijnímu stavu pro veškerou automobilovou dopravu uzavřen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
NPÚ: České památky lákají slovenské návštěvníky
Českou republiku navštívilo v minulém roce přes šest set tisíc Slováků, kteří projevili zájem o naše kulturní dědictví. A právě slovenskému publiku byla v Bratislavě určena prezentace novinek sezony 2017 na památkách ve správě NPÚ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Český rozhlas: Hradozámecké léto v Jindřichově hradci
Zámek v Jindřichově Hradci bude v neděli 12. srpna dějištěm dalšího zábavného hradozámeckého odpoledne. Na návštěvníky čekají speciální prohlídky, koncerty, hodinový přímý rozhlasový přenos i soutěž o digitální fotoaparát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Karlovarský kraj: Podpořte památky regionu v on-line hlasování
Až do 14. září můžete hlasovat v soutěži Patrimonium pro futuro pro památky z Karlovarského kraje. O přízeň hlasujících usiluje obnova a restaurátorské práce v kostele sv. Vavřince v Chodově a nová prohlídková trasa Pod střechami chebských domů. Vítězi s nejvyšším počtem hlasů bude udělena cena veřejnosti Památky děkují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2018 v 11:35, zobrazit podobné
TOPlist