nejlepší články ze dne: 02. 04. 2021

Související články

MZV hostí výstavu u příležitosti 25. výročí diplomatických styků Česka a Slovinska
Náměstek ministra zahraničních věcí Jakub Dürr spolu se slovinským velvyslancem Leonem Marcem zahájili 6. února 2017 v Černínském paláci výstavu „Slovinsko a Česko: Partneři ve střední Evropě“, která se koná u příležitosti 25. výročí navázání diplomatických styků mezi ČSFR a Slovinskem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Solidární Česko: Hamáček nabízí pomoc Notre-Dame, Srí Lance i Íránu
Ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček dává na sociální síti Twitter jasně najevo, že je Česká republika solidární s obyvateli jiných zemí, kteří se ocitli v nesnázích, a nabízí jim pomoc. Češi nebudou stát stranou jak v případě obnovy francouzské katedrály Notre-Dame, tak v případě rozsáhlých povodní, které postihly Írán. A v neposlední řadě ani v případě bombového útoku na Srí Lance. Tady všude je Česko připraveno pomoci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Prezident hovořil k výročí diplomatických vztahů s Čínou. Volal po větších investicích
Prezident Miloš Zeman ve svém projevu na slavnostní recepci k zahájení oslav 70. výročí navázání diplomatických vztahů mezi Českou republikou a Čínou hodnotil úspěchy a neúspěchy v česko-čínských vztazích posledních let. Jako úspěch označil rostoucí počet čínských turistů díky zvýšenému počtu leteckých linek do Prahy, neúspěchem je podle něj dosavadní výše čínských investic v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Bělobrádek (KDU-ČSL): Má vize? Vzdělanostní, zodpovědná, solidární a moderní ekonomika
Projev Pavel Bělobrádka na konferenci Silné Česko
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Ladislav Jakl: Migrační krize - buďme více solidární
Předseda Evropských lidových komisařů Juncker žaluje na Českou republiku, že ta nechce přijímat nelegální přistěhovalce. To bychom neměli brát na lehkou váhu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Evropská komise asi brzy pošle Česko k soudu. Kvůli uprchlíkům
Evropská komise velmi pravděpodobně ve středu rozhodne, že u unijního soudu zažaluje Česko, Polsko a Maďarsko kvůli jejich odmítání podílet se na přerozdělování žadatelů o azyl podle kvót. Plyne to z diplomatických informací ČTK a Českého rozhlasu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Maďarsko je solidární s Polskem
„Maďarsko je solidární s Polskem,“ řekl maďarský ministr zahraničních věcí Péter Szijjártó v souvislosti s nynější kritikou Polska a plánovanými kroky Evropské komise.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.7.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Česko dostalo od Evropské komise pětiletou výjimku na používání rumového éteru v tuzemáku
Česko a Slovensko dostaly od Evropské komise výjimku a budou moci při výrobě alkoholického nápoje „tuzemák“ dalších pět let používat tradiční rumový éter. Plyne to z diplomatických informací ČTK. Bez udělení výjimky by možnost používat rumové aroma skončila 22. dubna, kdy končí stávající přechodné období zavedené v roce 2012.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 13:35, zobrazit podobné
TOPlist