nejlepší články ze dne: 02. 04. 2021

Související články

Vaše Věc: Sobotka se v čele ministerstva soustředí na dostavbu Dukovan
Premiér Sobotka včera zahájil své doufejme, že velmi kratké angažmá v čele ministerstva průmyslu a odchodu. Soustředit se prý chce mimo jiné také na dostavbu Dukovan. Kvůli dostavbě Dukovan plánuje B. Sobotka v nejbližší také schůzku s vládním zmocněncem pro jadernou energetiku Jánem Štullerem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Kdo by byl nejlepší na výstavbu nových jaderných bloků? Pirát ze zahraničního výboru se vrhnul do pátrání
Pirát Jan Lipavský, jenž je místopředsedou zahraničního výboru Sněmovny, vyrazil na ambasády Ruska, USA, Jižní Koreje, Francie, Číny i Německa. Chtěl vědět, co které země nabízejí v otázce výstavby nových jaderných bloků v Dukovanech či v Temelíně. Vláda sice ještě o tendru nerozhodla, Lipavský však dostavbu jaderné elektárny pokládá za důležitou. Píše to server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Signatáři Charty 77 a další aktivisté vyzvali k podpoře demokratických stran
Čeští aktivisté, mezi nimi několik signatářů Charty 77, dnes vyzvali občany, aby volili demokratické strany a odmítli ty kandidáty, kteří volají po zboření politického systému. Varovali před populistickými a extremistickými stranami, kritizovali také KSČM, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Experti vyzvali vládu, aby nepřesouvala protidrogový odbor na MZ
Organizace a odborníci na problematiku drog vyzvali dnes vládu, aby neschválila přesun odboru protidrogové politiky z Úřadu vlády pod Ministerstvo zdravotnictví. Podle expertů by se tak zničil fungující český model boje proti návykovým látkám a závislostem, který vyžaduje nadresortní přístup. Asociace nestátních organizací (A.N.O.), které poskytují adiktologické služby, to dnes uvedla v tiskové zprávě. Spustila podpisovou akci s názvem „Neberte drogy... z Úřadu vlády!“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Po alarmující zprávě BIS o aktivitách Ruska a Číny v ČR zazněla ze Sněmovny radikální slova. Týkají se naší diplomatické mise v Moskvě
Bezpečnostní informační služba uveřejnila zprávu za rok 2017. Varuje v ní před nátlakovými akcemi Ruska a Číny na Česko. Tyto dva státy se prý snaží ovlivňovat české politiky měrou vrchovatou. Co na to říkají čeští politici? Nahlédněte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.12.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Opozice se dnes pokusí svrhnout Babišovu vládu, zřejmě neuspěje
Opozice se dnes ve Sněmovně pokusí svrhnout vládu hnutí ANO a ČSSD premiéra Andreje Babiše. Schůzi k návrhu na vyslovení nedůvěry kabinetu vyvolala šestice stran v reakci poslední informace v případu Čapí hnízdo. Vláda s největší pravděpodobností hlasování přečká, protože opozice nedá dohromady potřebných nejméně 101 hlasů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2018 v 06:35, zobrazit podobné
TOPlist