Ivo Valenta: Scéna z filmu „Marečku, podejte mi pero“ realitou
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2021 v 13:35, prečteno: 6x

nejlepší články ze dne: 02. 04. 2021

Související články

Jan Campbell: Masaryk a Pyrrhovo vítězství
Po premiéře filmu Masaryk v Bratislavě (15.3.), na kterou jsem byl pozván koproducentem filmu, které se účastnil mimo jiné také slovenský prezident Andrej Kiska a delegace tvůrců filmu, včetně hlavního hrdiny, jsem dostal několik otázek. Několik z nich se týkalo filmu, několik výsledku voleb v Holandsku a jedna byla na téma Slovanské vzájemnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Žádný Sedláček v mikině, žádný nahý prezident Beneš. Vychází kniha, která popisuje film za protektorátu podle skutečných faktů
O kolaboraci českého filmu za doby Protektorátu toho již bylo napsáno mnoho, stejně jako o úloze německého filmu v době Třetí říše. Jen málokdy ale někdo poukázal na úspěchy německého i českého filmu v této době. Tématu se uchopil Václav Junek a na stránkách své knihy se snaží připomenout nejvýznamnější herce a vůbec to nejlepší z německého i českého filmu 1. poloviny 20. století. Knihu vydává nakladatelství Olympia.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Zdeněk Zbořil: Volby - jaká byla scéna, jak byly rozdány role a jak se povedla režie
Politická scéna bývá srovnávána se scénou divadelní nikoli náhodou. Je to vlastní téměř všem kulturám a civilizacím. Volba papeže, korunovace císařů, králů, okázalé uvádění do funkce knížat, později k nim přibyli prezidenti, říšští kancléři, generálních tajemníci a v některých zemích ministři.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2018 v 12:35, zobrazit podobné
František Kuba: Listopad na nás pad – takže budem zase lhát
Lehké pero Petra Kamberského...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Český rozhlas: Na Karlínské scéně Regina se uskuteční Dny s Karlem Zemanem
Karlínská scéna Regina nabídne v červenci kromě letního kina, divadla a koncertů také dva tematické Dny s Karlem Zemanem. Ty přinesou jedinou letní projekci filmů Ukradená vzducholoď a Baron Prášil na velkém plátně v Praze, ale také autogramiádu a diskuzi s výtvarnicí Ludmilou Zemanovou, prohlídku řídící jednotky vzducholodě a výtvarné kreativní dílny. Akce se uskuteční ve spolupráci s Muzeem Karla Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
SPR-RSČ: Genocidu Arménů spáchali Turci
Je s podivem, že se Hollywood odhodlal k natočení tak pravdivého filmu. Odhlédněme od zcela zbytečných filmových kritiků, kteří si kvůli doprovodné milostné romanci vůbec nevšimli hlavního tématu a poslání filmu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Gábor (TOP 09): V Liberci jako v béčkovém filmu
Černé kukly běhají po městě, zatýká se, odvolává se z rady, píše se trestní oznámení… To není scénka z béčkového filmu. To je realita posledních několika dní u nás v Liberci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2018 v 12:35, zobrazit podobné
TOPlist