nejlepší články ze dne: 02. 04. 2021

Související články

Žádné kecy o Ondráčkovi, my chceme schvalovat zákony. Proto ANO odmítlo návrh opozice
Komunistický poslanec Zdeněk Ondráček vyrazil do Doněcku. Nechal se tam od ukrajinských separatistů přivítat českou hymnou a užil si cestu po červeném koberci. Pravicová opozice chtěla počínání Ondráčka řešit na půdě Sněmovny, ale koalice ANO a ČSSD s komunisty v zádech smetla požadavek opozice ze stolu. Předseda poslaneckého klubu hnutí ANO Jaroslav Faltýnek vysvětlil, proč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Němcová chtěla ve Sněmovně řešit „Vondráčkovu rozlučku“. A nastoupil naježený Kováčik: Trenýrky nad Hradem vám nevadily. Nebo řádění Pussy Riot v chrámu!
Pravicová opozice chtěla na půdě Sněmovny probírat skandál předsedy dolní komory Parlamentu Radka Vondráčka, který si před Vánocemi roku 2017 dovolil vyskočit s kytarou na stůl předsedy Sněmovny a rozjel v památkově chráněných prostorách večírek. ODS, TOP 09 či lidovci nenechali na Vondráčkovi nit suchou, ale komunista Pavel Kováčik jim vracel rány. U řečnického pultíku to zase jednou pořádně vřelo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Hloupé, trapné, neúcta! Služba vlasti není byznys. Exministryně Šlechtová rozcupovala plán Berlína
Německou armádu delší čas trápí nedostatek rekrutů, nízké stavy by chtěla řešit náborem cizinců včetně Čechů. Nad záměrem, který z Berlína nedávno zazněl, nevěřícně kroutí hlavou vojenští experti. K ostrým kritikům se přidala i exministryně obrany Karla Šlechtová. “Je to hloupé, namyšlené, necitlivé,” uvedla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Opozice chce další mimořádnou schůzi. Situace v sociálních službách je kritická, míní
Místo toho, aby dala vláda peníze potřebným, poskytuje slevy na dopravu lidem, z nichž mnozí to nepotřebují, stěžuje si opozice.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 23.5.2019 v 10:36, zobrazit podobné
Slonková Babišovi napovídala, co má říkat. Vidět to nesestříhané, možná bychom se divili, rozebírá Petr Žantovský. Na ČT „zazářil“ okřikující moderátor i expert vážně strašící postřílením opozice
TÝDEN V MÉDIÍCH Hodně otazníků visí podle Petra Žantovského nad reportáží Sabiny Slonkové a Jiřího Kubíka, při níž zpovídali Andreje Babiše mladšího. Reportérka v podstatě napovídala, jak má premiérův syn odpovídat, a protože šlo o sestřih, tak není jisté, že ty odpovědi byly opravdu reakcí na předcházející odpovědi, nebo jestli tam té nápovědy bylo ještě víc. Mediální analytik kroutí nevěřícně hlavou nad tím, že i přesto 99 procent médií a nějakých 49 procent politiků začalo brát reportáž jako bernou minci, o níž se nediskutuje. Je to rozehrané podobně jako kauza Olovo, při níž byl také terčem nenáviděný premiér.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Jirsa (ODS): Senát vrátil do Poslanecké sněmovny zákon o Šumavě
Senát projednal novelu zákona 114/92 o ochraně přírody a krajiny, kterou připravilo Ministerstvo životního prostředí, a v prosinci loňského roku jej schválila Poslanecká sněmovna. Novela se tvářila jako obecný zákon o všech národních parcích, ale byl to zákon o Šumavě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Protikuřácký zákon. Exministryně zdravotnictví Filipiová navrhuje změnu a pronesla závažná slova
Senátní výbor pro zdravotnictví a sociální politiku včera odsouhlasil protikuřácký zákon ve stejné podobě, jak byl schválen Sněmovnou. Tedy zákon podle některých kritiků „špatně napsaný, nekompromisní, nejpřísnější v Evropě, absolutně netolerantní pro jednu třetinu občanů tohoto státu“. Pro hlasovalo sedm z devíti přítomných členů výboru. Jediný pozměňovací návrh podala senátorka Daniela Filipiová (ODS), která chtěla odložit jeho platnost od ledna 2018. Ten ovšem nebyl výborem přijat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
TOPlist