nejlepší články ze dne: 02. 04. 2021

Související články

Povodí Moravy: Neznámý pachatel vysypal stovky pneumatik na dno brněnské nádrže
Přibližně 250 kusů pneumatik různých druhů a velikostí odstraňuje Povodí Moravy, s.p. z brněnské vodní nádrže. Pneumatiky nejspíš do nádrže někdo úmyslně vysypal. Kvůli náročným podmínkám vodohospodáři povolali i těžkou techniku. Úklid pneumatik značně komplikuje počasí, nízká teplota vody, ve které dělníci pracují, a nulová viditelnost pod vodní hladinou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Tým silniční bezpečnosti: Jízda za mlhy je nepříjemná, může však být bezpečná
V mlze klesá viditelnost, vnímání rychlosti je zkreslené. Pozor na námrazu. Počítejte s časovou rezervou. Pozor na řádné osvětlení vozidla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Komora inženýrů a techniků volila předsedu
Předsedou České komory autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě zůstává na další, tj. čtvrté volební období (2017-2020), Ing. Pavel Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
dTest: Na co si dát pozor při změně dodavatele energií
Spotřebitelé mají právo změnit dodavatele elektřiny a plynu. Ovšem ne vždy jde přechod k jinému dodavateli hladce. Ve změně může bránit současná smlouva o dodávkách energií, proces změny ale může komplikovat i stávající dodavatel nebo administrativní a jiná pochybení. Na co si především dávat pozor? A co dělat, pokud nedojde ke změně dodavatele a zároveň už skončí smlouva s původním dodavatelem?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2017 v 18:35, zobrazit podobné
U břehů Libye vytáhli z vody desítky těl uprchlíků z potopených lodí
Záchranáři vytáhli z moře u libyjských břehů 62 těl uprchlíků, s nimiž se tam potopily lodě v noci na čtvrtek. Na lodích bylo 350 lidí, z nichž 145 se podařilo zachránit a vrátit do Libye. Mezi zachráněnými byli hlavně Etiopané, ostatní byli Palestinci, Súdánci a také Eritrejci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Ombudsmanka pomohla muži s těžkou invaliditou
Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) uznala mladého muže invalidním ve druhém stupni. Invalidní důchod mu však nepřiznala. Důvodem byla chybějící doba důchodového pojištění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Jiří Hlavatý se může vrátit do Senátu. Ve druhém kole ale bude mít těžkou konkurenci
Do druhého kola doplňovacích senátních voleb na Trutnovsku dnes postoupili favorizovaní Jan Sobotka (za STAN) a Jiří Hlavatý (za ANO), píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.1.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Zvláštní host v České televizi. Bohumil Vostal sehnal bruselského experta na terorismus
Do středečního Interview ČT24 zavítal zvláštní host. Na kameru promluvil ředitel Institutu mezinárodního výzkumu kriminální politiky Bruce De Ruyver. Zpovídal ho bruselský zpravodaj ČT Bohumil Vostal. Bezpečnostní expert natvrdo prohlásil, že každý úspěšný teroristický útok v EU je selháním celého společenství, selháním evropských tajných služeb a systému spravedlnosti. V Belgii prý podcenili především hnutí šaría pro Belgii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 19:35, zobrazit podobné
ODA: Chceme chránit ovzduší, ale ne za cenu zničení průmyslu
Ekologická regulace z Bruselu může zasadí těžkou ránu rozvoji a soudružnosti celé EU. Občané ČR by si měli v nadcházejících evropských volbách zvolit takové zástupce, kteří dokáží hájit české národní zájmy a případně zvrátit neudržitelné normy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
TOPlist