Pozvání na cyklus „Zakázaných výstav“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2021 v 11:35, prečteno: 3x

nejlepší články ze dne: 03. 04. 2021

Související články

NPÚ: Hrady a zámky rozkvetou v renesančním stylu
Během Roku renesanční šlechty rozzáří české a moravské hrady a zámky květinové výstavy. Florista a specialista na aranžování květin v historickém interiéru Slávek Rabušic připravil pro rok 2017 cyklus výstav s názvem Květiny renesance. V období renesance byly květiny velikou módou. Šlechtická sídla tak zdobily rozměrné kytice a květinové girlandy a květiny nesměly chybět ani jako doplněk oblečení či účesů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
ČVUT pořádá přednáškový cyklus renomovaných vědců a historiků
České vysoké učení technické v Praze připravilo pro letošní podzim cyklus přednášek tematicky soustředěných na to, jak politické a kulturní proudy v tzv. první republice i v meziválečném světě ovlivňovaly dění na jedné z nejvýznamnějších českých a československých vysokých škol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Národní památkový ústav v Českých Budějovicích zahajuje již 22. přednáškový cyklus
Současný ministr kultury České republiky Daniel Herman zahájí svou přednáškou v pátek 22. září od 17 hodin již 22. přednáškový cyklus Národního památkového ústavu v Českých Budějovicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Reakce Jaromíra Soukupa na pozvání do České televize
Ředitel Skupiny Barrandov Jaromír Soukup děkuje za pozvání řediteli České televize Petru Dvořákovi a sděluje drobné podmínky, za kterých toto pozvání přijme. V rámci zachování důstojnosti a zajištění sledovanosti debaty souběžně nabízí, aby se odehrála na platformě TV Barrandov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Cestovatelé a Náprstkovo muzeum
Přednáškový cyklus kurátorů Náprstkova muzea připomene známé i dávno pozapomenuté české cestovatele, kteří jsou více či méně svázáni s Náprstkovým muzeem a přispěli k jeho sbírce. Cyklus vychází z badatelské práce kurátorů a bude doplněn výstavkou předmětů vztahujících se k daným osobnostem a jejich sbírkám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2017 v 20:35, zobrazit podobné
MPO odstartovalo cyklus regionálních seminářů o ochraně know-how
Regionální firmy i výzkumné instituce z Královéhradeckého kraje a širokého okolí měly jako první v letošním roce příležitost nahlédnout do problematiky ochrany průmyslového vlastnictví. Ministerstvo průmyslu a obchodu ve středu odstartovalo cyklus regionálních seminářů, které v červnu zamíří do dalších regionů i hlavního města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Lidice? Toto téma papeže Františka může oslovit tak, že na pozvání Zemana přijede, uvedl tajemník kardinála Duky
Do debaty o pozvání papeže Františka prezidentem Milošem Zemanem k uctění památky lidické tragédie vstoupil tajemník arcibiskupa, otec Milan Badal. „Protože tedy jde o po několik let opakované pozvání k návštěvě, o připomínku utrpení dětí a jejich rodičů, soudím, že jen člověk jednostranně zaměřený a ideologicky zaslepený může takové pozvání kritizovat a podsouvat mu nějaké postranní motivy,“ uvedl pro ParlamentniListy.cz. Podle katolického kněze a teologa Tomáše Halíka by totiž neměl papež František pozvání českého prezidenta raději přijímat a varuje před „politickou agitkou“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Národní muzeum připravilo pro obdivovatele Antonína Dvořáka zajímavý přednáškový cyklus
Národní muzeum připravilo v Muzeu Antonína Dvořáka na měsíc listopad 2017 nový přednáškový cyklus k výstavě Antonín Dvořák a zbožnost, která představuje skladatele jako hluboce věřícího člověka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.10.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Národní zemědělské muzeum: Cyklus přednášek Pěstujme a jezme zdravě
Jste Z{věda}ví? – Pak navštivte přednášky určené zejména lidem se zájmem o zahradničení a zdravé stravování, bylinky a staré a krajové odrůdy rostlin. Cyklus přednášek Pěstujme a jezme zdravě muzeum připravilo ve spolupráci s předními odborníky z Výzkumného ústavu rostlinné výroby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Budějovický Budvar loni zvýšil výstav piva a dosáhl rekordních tržeb
Národní pivovar Budějovický Budvar loni meziročně zvýšil výstav piva o 3,6 % na objem 1,602 mil. hektolitrů. To je druhý nejvyšší objem piva za dobu existence podniku. Pivovaru se navíc dařilo i obchodně. V roce 2018 dosáhl historicky rekordních tržeb za pivo ve výši 2,569 miliardy Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
TOPlist