nejlepší články ze dne: 04. 04. 2021

Související články

Matěj Hollan z Žít Brno chtěl být hodně vidět mezi Piráty. Jenže pohořel
Primátorův náměstek v Brně Matěj Hollan (Žít Brno) nebude v podzimních komunálních volbách na předních místech kandidátky Pirátů, o což usiloval. ČTK to dnes řekl brněnský předseda Pirátů a lídr kandidátky Tomáš Koláčný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
VIDEO Úplně nahý Matěj Hollan. S telefonním číslem
Hnutí Slušní lidé rozvěsilo nad vozovku v rušných brněnských ulicích reklamní plachty s telefonním číslem náměstka primátora Matěje Hollana (Žít Brno) a starší fotkou, na které Hollan bez šatů hraje na fujaru, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Matěj Hollan je zklamaný z primátora Vokřála: Chtěl vítat uprchlíky, a kvůli volbám vykládá, že nám prý hrozí nějaké nebezpečí
V roce 2014 byl Matěj Hollan jednou z hlavních tváří hnutí Žít Brno. Ve volbách uspěl a stal se jedním z náměstků primátora Petra Vokřála (ANO). Pozornost na sebe strhával např. některými výroky k uprchlické krizi. V okamžiku, kdy premiér Andrej Babiš (ANO) stále dokola hlásil do světa, že Česko nepřijme ani jednoho uprchlíka, Hollan tvrdil, že Brno pár desítek migrantů zvládne. A na svém názoru si i nadále trvá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Z ubytovny v Brně bude muset odejít 100 lidí. Město jim pomůže, oznámil Hollan z Žít Brno
Z ubytovny v Šámalově ulici v Brně má do začátku května odejít zhruba stovka lidí včetně malých dětí. Město pro ně zajišťuje náhradní ubytování v objektu na Červeném kopci a v budově v Železniční ulici. ČTK to dnes řekl primátorův náměstek zodpovědný za sociální oblast Matěj Hollan (Žít Brno).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Matěj Hollan potvrdil: Když jsem řídil Brno, chodil jsem k psychologovi
V roce 2014 byl Matěj Holan jednou z nejvýraznějších tváří hnutí Žít Brno, které před čtyřmi lety zazářilo v jihomoravské metropoli jako kometa. V městské části Brno-střed toto hnutí dokonce volby vyhrálo. Na „velké radnici“ se stalo součástí koalice. Vládli spolu s hnutím ANO Petra Vokřála, Zelenými, KDU-ČSL a TOP 09. Matěj Hollan se stal brněnským radním. Jenže politika se ne nestala radostí, spíše břemenem. Dokonce břemenem tak tíživým, že se na rok a půl stáhl do ústraní. Musel vyhledat pomoc odborníka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Hollan ze Žít Brno skončí na dopravě. Ale něco za to chce
Primátorův náměstek Matěj Hollan (Žít Brno) se vzdá gesce dopravy. Před týdnem ho k tomu vyzval primátor Brna Petr Vokřál (ANO) kvůli nespokojenosti s řízením resortu. Doprava připadne náměstkovi Richardu Mrázkovi (ANO), který ji měl už v minulosti. Hollan dál povede kulturu a sociální oblast, dopravy se vzdá výměnou za dotažení projektů sociálního bydlení, které Žít Brno zahájilo, řekli dnes Vokřál s Hollanem novinářům. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Brno: Matěj Hollan v háji? Zatím to tak vypadá
V Brně se schyluje k palácovému převratu. Hnutí Žít Brno, které před čtyřmi lety učarovalo brněnským voličům a se ziskem 17,5 procent se umístilo na prvním místě, letos nejspíše z radnice zcela odejde. O letos vrchol bojují úplně jiné partaje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Pozor na nadšení z výhry Čaputové, varuje Hollan a ukazuje čísla
Zvolení Zuzany Čaputové vyvolalo radost, ale možná i závist u těch, kdo si na Pražském hradě představovali Jiřího Drahoše místo Miloše Zemana. A právě tuto závist se snaží krotit Matěj Hollan, dříve zastupitel a stále místopředseda hnutí Žít Brno. Podle něj Čaputová vyhrála hlavně proto, že neměla vážného protikandidáta. A z volební účasti je prý možné odvodit, že na Slovensku panuje z politiky frustrace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Dobytku! Někdo tě seřeže. Jsou zde zlé vzkazy pro Matěje Hollana, který to balí v politice
Brněnský politik Matěj Hollan se zřejmě znovu stane aktivistou. Po sérii průšvihů jeho hnutí Žít Brno nejspíš končí, píše server iDnes.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Petr Brandtner: Hollan opět bojuje s hazardem a pomáhá Sazce
Bývalý komunální politik a muzikolog Matěj Hollan se poté, co jeho hnutí Žít Brno v roce 2018 nedostalo v brněnských komunálních volbách do zastupitelstva, vrací ke své minulosti aktivisty neziskového sektoru. I téma zůstává stejné: boj s hazardem. Společně s bývalým národním protidrogovým koordinátorem Jindřichem Vobořilem bojují za nižší daně pro loterie, což v podmínkách českého hazardního trhu znamená pro společnost Sazka. Tím jdou proti návrhu ministryně financí Aleny Schillerové, která chce zvýšit sazbu daně z loterií z 23 na 30 procent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2019 v 10:35, zobrazit podobné
TOPlist