KDU-ČSL: Výchova dětí nesmí znamenat nižší důchod
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2021 v 13:35, prečteno: 5x

nejlepší články ze dne: 04. 04. 2021

Související články

Václavu Klausovi prý zvoní v uších. Daniela Drtinová mluvila o multikulturalismu
Markéta Zezulková z Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy má za to, že by se měly multikulturně vzdělávat už malé děti na školách. Jedním dechem dodává, že se u dětí nesmí zanedbat ani mediální výchova, protože děti na základních školách také vnímají zprávy proudící k nim skrze média.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Po 11 letech správný důchod a s pomocí ochránkyně i jeho zpětné doplacení
Ochránkyně se zastala ženy, která 11 let dostávala nižší invalidní důchod, než jaký jí náležel. Po přepočítání na správnou výši přiznal úřad ženě doplatek celkově 200 000 Kč. Nejprve sice úřad uznal nárok na doplacení jen za 5 let zpátky, po šetření ochránkyně doplatil dalšího 3,5 roku, tedy maximum, co zákon umožňuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2017 v 21:35, zobrazit podobné
ČSSZ: Jak se pro důchod započítává doba péče
Péče o naše nejbližší je činnost nepochybně velmi důležitá a potřebná. Lidé si mohou klást otázku, jaký dopad budou mít ta životní období, kdy místo práce pečovali či pečují o děti, rodiče nebo jiné handicapované rodinné příslušníky, na jejich budoucí důchod. V jakých případech a za jakých podmínek se doba péče pro nárok na důchod a jeho výši započítá? Vysvětluje Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Vítková (KDU-ČSL): Výchova aneb Kdo za to může
Střediska výchovné péče a diagnostické ústavy jsou místa, kde dochází k výchově dětí zatížených problémy, za které často nemohou. Děti s poruchami chování představují sociální skupinu ohroženou negativními sociálními vlivy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Opakovaná chyba úřadu několikrát připravila matku dětí o vdovský důchod
Ochránkyně vytkla České správě sociálního zabezpečení, že opakovaně odnímala vdovský důchod matce pečující o dvě nezaopatřené děti. Žena přitom pokaždé na chybu upozornila, ale nebylo jí to nic platné. ČSSZ svůj chybný postup pouze odůvodňovala technickým nastavením systému výplaty pozůstalostních důchodů. S takovým stavem se podle ochránkyně nelze smířit. Po jejím šetření úřad své pracovníky poučil a přislíbil systém do budoucna změnit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Jurečka (KDU-ČSL): Navrhujeme další zvýšení slev na děti pro pracující rodiče nebo nižší DPH na biopotraviny
KDU-ČSL předloží několik návrhů, kterými chce změnit takzvaný vládní daňový balíček. Navrhne například nižší DPH na biopotraviny nebo zemní plyn.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.11.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Policejní výsluhy, zlatá renta až do smrti? Zmapovali jsme, jak je to doopravdy
PŘÍBĚH Bývalý kriminalista Roman Pavlík je jedním z těch, kterým byly po přiznání invalidního důchodu odebrány výsluhové příspěvky. Ty se totiž v případě souběhu s jakýmkoliv důchodem vyplácejí pouze pokud jsou nižší či je jimi případně důchod na jejich výši dorovnáván. Podle ministerstva vnitra, které výsluhy bývalých příslušníků spravuje, patří Pavlík mezi „jednotlivce“ či maximálně „desítky“ případů, u kterých k takovému odebrání policejní renty došlo. Své by k tomu pravděpodobně měl co říci i dnes již zesnulý dopravní policista František Fischer, jehož příběh se ParlamentnímListům.cz rovněž podařilo vypátrat. Živiteli třech dětí odebrali výsluhy v době, kdy získal invalidní důchod kvůli revmatoidní artritidě. Podle jeho vdovy si právě tu měl uhnat ve službě při zásahu za velkých povodní v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Roman Budský: Klíčový vliv na chování dítěte v silničním provozu mají rodiče
Třináct usmrcených dětí při dopravních nehodách a 141 těžce zraněných v roce 2016. Důsledně prováděná dopravní výchova pomáhá. Silnice LK, a. s., podpořily dopravní hřiště v Libereckém kraji nákupem osmi dětských kol a tříkolky pro handicapované děti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
TOPlist