Zelení: Vrátí se aleje kolem silnic?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.4.2021 v 19:35, prečteno: 3x

nejlepší články ze dne: 05. 04. 2021

Související články

Vláda se dnes vrátí k financování oprav silnic ve správě krajů
Vláda se dnes vrátí k diskusi o penězích na opravy silnic nižších tříd. Minulé pondělí vláda rozhodnutí odložila kvůli sporům mezi ČSSD a hnutím ANO o množství peněz, které by měl kabinet krajům poskytnout. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) dříve uvedl, že by to měly být tři miliardy, ministr dopravy Dan Ťok (ANO) původně avizoval dvě miliardy. Nyní se hovoří o čtyřech miliardách z rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury a vládní rezervy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Soud se dnes vrátí k řešení korupční kauzy kolem Ratha
Krajský soud v Praze se dnes po čtyřměsíční přestávce vrátí k řešení korupční kauzy kolem bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha. V mezičase justice zamítla stížnosti Ratha a dalších obžalovaných na podjatost soudce Roberta Pacovského a jeho trestního senátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Mladý Stropnický věří, že se jeho Zelení vrátí do Sněmovny
Šéf Strany zelených Matěj Stropnický očekává, že jeho strana překročí pětiprocentní hranici a vrátí se do Poslanecké sněmovny. Novinářům to řekl dnes poté, co v základní škole na pražském Žižkově odevzdal svůj hlas, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Lipník nad Bečvou: Kácení lipové aleje v ulici Osecká
Ve druhé polovině března bude probíhat kácení lipové aleje v ulici Osecká, které je vyvolané rekonstrukcí kanalizace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Pieter (SLK): Pokračujeme v systematické péči o aleje
Liberecký kraj připravuje další projekty na rekonstrukce silničních vegetací podél krajských silnic. Na tyto projekty vyčlení dalších 1,4 mil. Kč. V rámci doposud realizovaných a projekčně připravených úseků na Frýdlantsku je plánováno celkem 832 kusů nových výsadeb. Snahou Libereckého kraje je znovu získat na projekty dotace z Operačního programu životní prostředí (OPŽP). Nově bude zadána analýza stavu silniční vegetace podél silnic ve vlastnictví kraje na Novoborsku. Při přípravě projektů bude kraj nadále spolupracovat s Agenturou regionálního rozvoje, spol. s r.o.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Arnika: Nejkrásnější fotografií ankety Alej roku je snímek aleje u Malčína na Vysočině
Ve fotosoutěži ankety Alej roku letos zvítězil snímek aleje u Malčína od Lubomíra Měkoty. Rozhodli o tom patroni, kteří vybírali z nominovaných alejí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Arnika: Startují registrace na letošní ročník Tour de aleje
Závod i rodinná cyklojízda startují 14. července v Přibyslavi. Připravena je také naučná cyklostezka s bohatým doprovodným programem. Sportovci, rodiny s dětmi, milovníci kol a přírody se mohou už nyní. Startovným přispějí na výsadbu nových alejí, natírání kmenů podél silnic bezpečnostními pruhy nebo na provoz ekoporadny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Zelení nesouhlasí se zničením jedinečné dlážděné cesty v Moravičanech
Zelení v Olomouckém kraji podporují místní iniciativu „Zachovat náves v Moravičanech“, která usiluje o to, aby v rámci rekonstrukce silnice číslo 4441 byla zachována kamenná dlažba v centru obce a nesouhlasí se záměrem Správy silnic Olomouckého kraje nahradit žulovou dlažbu asfaltovým povrchem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Arnika: Tour de Aleje vyrazí ze Studénky do Poodří
Pohodová cyklojízda pro rodiny s dětmi, milovníky jízdy na kole i přírody odstartuje první prázdninovou sobotu 29. června. Trasa povede alejemi a loukami kolem řeky Odry v Chráněné krajinné oblasti Poodří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Kraj Vysočina: Pachové ohradníky kolem frekventovaných silnic přispívají ke snížení nehodovosti
Na sledovaných úsecích silnic Kraje Vysočina došlo od roku 2009 k zásadnímu snížení střetů zvěře s dopravními prostředky. „Podle našich statistik jde v tomto období až o 40procentní snížení střetovosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2019 v 07:35, zobrazit podobné
TOPlist