Bradáčová: Trestat za psaní na internetu. Hanobení rasy, nenávist
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2021 v 09:35, prečteno: 4x

nejlepší články ze dne: 06. 04. 2021

Související články

To je fór. Jiřímu Mádlovi, který chce mazat weby placené z Ruska a trestat psaní na internetu, přistálo na hlavě vtipné FOTO
Herec a režisér Jiří Mádl se s nebývalou vehemencí zapojil do obrany demokracie. Chce toho dosáhnout tak, že se zničí „bubliny šířící nesmyly“. Za tímto účelem chce Mádl blokovat weby, hlavně ty proruské, a přísně trestat vyjádření na sociálních sítích. Jeho sekernický výstup vyvolal značný ohlas – spíše pobavený.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Bojíte se cizích kultur, zranitelní Češi… Jiří Mádl o „mazání nenávisti“ na internetu
Režisér Jiří Mádl se v rozhovoru pro server Aktuálně.cz rozepsal o tom, jak je nutné trestat nenávist na Facebooku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Jan Vysočina: Slovenští policisté zadrželi ženu, která pomočila a spálila korán
Za to údajně čelí podezření z hanobení národa, rasy a přesvědčení a podněcování k národnostní, rasové a etnické nenávisti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ivo Fencl: O psaní a práci
Je psaní práce? Ano. A špatné psaní? „Když vám zaplatí,“ řekl mi spisovatel. Tolik anekdota.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Trestat! žádala u Witowské obhájkyně Radka Bangy. Návrhy, které byste měli číst
Česká televize se v minulých Událostech, komentářích věnovala tématu, které co chvíli vybublá na povrch, zvláště po tragických událostech v jiných koutech světa. Jedná se o nenávist na internetu. K tématu byla pozvána ředitelka neziskovky, která bránila rappera Radka Bangu. Ta srovnala nenávistné výroky na internetu s posprejovanými výlohami židovských obchodů. A jako příklad posloužil příspěvek, kde redaktorku ČRo posílali do kravína.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Bude se trestat za „nenávist“. Už se to peče. Pedagog – vetřelec na akci HateFree, jehož svědectví trhá český internet, odhalil PL víc
ROZHOVOR Organizace HateFree, pozůstatek úřadování Jiřího Dienstbiera v podobě neziskovky sídlící přímo na Úřadu vlády, uspořádala školení, jak co nejlépe udat spoluobčana píšícího na internet příspěvek, který se dnes označuje jako „nenávist“. Na akci se dostal pedagog Pavel Cimbal, který pořadatelům jejich režii rozbíjel, a když mu bylo znemožněno diskutovat, zveřejnil své zážitky z „nalejvárny“ na internetu. Okamžitě vzbudil značný rozruch. Nyní pro ParlamentníListy.cz prozradil více o celé akci i o obecnější snaze cenzurovat názory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Počůraný a spálený Korán. Kauza s mladou Slovenkou pokračuje
Čtyřiadvacetiletá Slovenka Adriana Meleková, která počurala Korán, zůstává ve vazbě. Je obviněna mimo jiné i z hanobení rasy, národa a přesvědčení, ale i z dalších trestných činů. Nadále jí hrozí šest let vězení. Do případu vstoupil i Nejvyšší soud Slovenské republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Maříková (SPD): Ohánějí se demokracií, mají plnou pusu lásky a v srdci nenávist
Po vítězství Miloše Zemana v druhé přímé volbě prezidenta České republiky se někteří zákonodárci, umělci a příznivci protikandidáta pana Drahoše uchýlili k hanobení nejvyššího představitele tohoto státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Není hanobení jako hanobení
Svou úvahou bych chtěl upozornit na něco, co lze vidět v opatřeních a směrnicích EU. Konkrétně se mi jedná o Rámcové rozhodnutí Rady EU o boji proti některým formám a projevům rasismu a xenofobie prostřednictvím trestního práva.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 10.9.2017 v 16:40, zobrazit podobné
TOPlist