nejlepší články ze dne: 06. 04. 2021

Související články

Gabriel: Pět problémů v pobytových sociálních službách pro seniory
Časopisem Rezidenční péče byli někteří ředitelé zařízení sociálních služeb požádáni o definici pěti problému v sociálních službách vyjma problému nízkých platů. I já jsem nabídl časopisu svůj názor:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Kolovratník (ANO): Česko by mělo chránit své ovzduší. Máme plán
Tvrdím, že každý politik, který je placen z veřejných peněz by měl nejen naslouchat potřebám občanů, ale zároveň je informovat i o tom, co ve své pracovní době dělá a na čem pracuje. Osobně se téhle zásady držím a na rozdíl od některých „pracovitých“ poslanců z našeho kraje, si každý z Vás může na mém webu nebo sociálních sítích přečíst, co jsem vlastně letos všechno (ne)dělal. A v tomhle budu jednoznačně pokračovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Jaňourová (Zelení): Život v betonové výhni, alias léto v rozpáleném Prostějově
Snad každý už slyšel o klimatických změnách, globálním oteplování a katastrofálních důsledcích pro život na zemi. Faktem je, že se z toho stalo tisíckrát omílané téma a tak tisíce tun plastu v oceánu, nedýchatelný vzduch ve velkých aglomeracích, alarmující sucho v dříve tolik úrodných oblastech, už málokoho překvapí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Pavel Kolínský: Stres ze zaměstnání by mohla být výmluva pro ty, kteří nechtějí pracovat
Problematika pracovního stresu a dalších psychosociálních nebo zdravotních rizik se stává tématem poslední doby. Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR navrhuje novelu zákoníku práce, která počítá s tím, že firmy budou muset stresu v zaměstnání předcházet. Jak ale může ministerstvo přikázat firmám stresu předcházet a jak mají zaměstnanci pracovní stres dokazovat? A jak firma prokáže, že provedla opatření, aby takovým situacím zabránila?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Poche (ČSSD): Česko se musí naučit předcházet vzniku odpadů
Státy evropské osmadvacítky vyprodukují ročně miliony tun odpadu. Významná část odpadu přitom stále končí na skládkách nebo je spalována.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Zelení: Silnice musí začít platit každý, kdo na nich vydělává
„Silniční dopravci by měli platit zcela jednoznačně za každý ujetý kilometr, stejně jako platí poplatek za dopravní cestu každý, kdo přepravuje po železniční síti. Dnešní stav je otevřenou diskriminací železniční dopravy,“ říká Michal Berg, místopředseda Zelených.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.7.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Oplatek (Zelení): Některým sociálním službám v kraji hrozí zánik kvůli nedostatku peněz
Ředitelé a ředitelky několika velkých a respektovaných poskytovatelů sociálních služeb zaslali před měsícem náměstkovi jihomoravského hejtmana Marku Šlapalovi dopis. Vyjádřili v něm přesvědčení, že způsob, jakým krajský úřad v reakci na rozhodnutí Vlády ČR přistoupil k navýšení mezd, není spravedlivý. K navýšení totiž došlo jen u některých druhů služeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.11.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Bartošek (KDU-ČSL): Zlepšení sociálních služeb je stálá priorita
O problému s financováním sociálních služeb jste určitě všichni slyšeli. Zatímco vláda si myslí, že nějak situaci vyřešila, tak nevyřešila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Petr Lukeš: Kdo chce novou světovou válku? Příčiny, o kterých téměř nikdo netuší
Znalost dějin a především pochopení skutečných příčin vzniku válek dává lidem možnost válkám předcházet. Kdo ze současníků se však tímto způsobem dívá na dějiny? Koho to zajímá?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.10.2017 v 17:35, zobrazit podobné
DPP: Díky novému opatření se z některých černých pasažérů stanou platící cestující
Černý pasažér využívá městskou hromadnou dopravu na úkor platících cestujících. To není zrovna fér. A nám se to také nelíbí. Ale zapomenout občas může každý. Když už se to stane a černý pasažér ukáže, že chce patřit mezi platící cestující, odpustíme mu za to půlku pokuty v případě, že si koupí roční kupon a přijde pokutu zaplatit do pěti pracovních dnů na doplatkovou pokladnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
TOPlist