Monarchisté navrhují opětovné podání ústavní žaloby na prezidenta
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.4.2021 v 15:35, prečteno: 8x

nejlepší články ze dne: 06. 04. 2021

Související články

Ivan Jordák: Podivuhodná rozhodnutí
Několik vesele se tvářících senátorů nás v televizi seznámilo s jejich počínáním, které vyústí, pokud se vše povede v podání žaloby na prezidenta republiky k Ústavnímu soudu. Aby se podání uskutečnilo, musí se i připojit 120 poslanců, jinak Ústavní soud bez jakéhokoli projednání žalobu okamžitě vrátí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.7.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Senát schválil návrh ústavní žaloby na prezidenta Zemana
Senát schválil návrh ústavní žaloby na prezidenta Miloše Zemana. Pro návrh podle informací dnes hlasovalo 48 ze 75 přítomných senátorů, potřeba bylo nejméně 45 hlasů. K Ústavnímu soudu návrh doputuje v případě, že by jej podpořila i ústavní většina poslanců. S ohledem na rozložení sil v dolní komoře, kde má většinu vládní koalice ANO a ČSSD s podporou KSČM či SPD, to není pravděpodobné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Žaloba na Zemana míří do sněmovny. Nyní začnu přesvědčovat poslance, říká Láska
Proti podání ústavní žaloby na prezidenta je ve sněmovně zatím hnutí ANO, bez jehož podpory nemá návrh prakticky šanci na úspěch.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 25.7.2019 v 07:36, zobrazit podobné
Čekala jsem to delší. A tohle se mi nelíbilo. Valachová se v ČT vrátila k „žalování Zemana“
Hostem čtvrtečních Událostí, komentářů, odvysílaných na ČT24, byla místopředsedkyně poslaneckého klubu sociálních demokratů Kateřina Valachová. Valachová ve vysílání hovořila o včerejším neúspěšném hlasování v Poslanecké sněmovně o senátním návrhu ústavní žaloby na prezidenta Miloše Zemana. „Chvílemi tak atmosféra nebyla důstojná Poslanecké sněmovně,“ shrnula poslankyně některá vystoupení před hlasováním. Podpořila by prý, aby možnost podat ústavní žalobu měl pouze Senát. A vyjádřila se, za jakých okolností by ČSSD hlasovala pro podání žaloby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Ústavní žaloba na Zemana nemá ve Sněmovně šanci
Ústavní žaloba na prezidenta Miloše Zemana nemá ve Sněmovně šanci na úspěch. Podání žaloby vypracované Senátem k Ústavnímu soudu nepodpoří při čtvrtečním projednávání poslanci vládních ANO a ČSSD ani zákonodárci KSČM, která kabinet podporuje, a opoziční SPD, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Láska chystá žalobu na Zemana. Mezi politiky to jen zašumělo: Má plné právo ze sebe dělat idiota. Střílení od boku. Chce trestat za odlišný názor!
ANKETA Senátor Václav Láska spolu s dalšími členy horní komory parlamentu avizoval zahájení snahy o podání ústavní žaloby prezidenta Miloše Zemana. Podle Lásky se nebude jednat o žalobu pro velezradu, ale pro hrubé porušení Ústavy České republiky. Zda se senátorovi vůbec podaři docílit toho, aby se návrhem žaloby Senát zabýval není jasné, protože text žaloby prý bude hotový zhruba za šest týdnů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Pavel Fischer: Základní argument k ústavní žalobě na prezidenta
Senátoři letos v červenci podpořili ústavní žalobu na prezidenta republiky. Miloš Zeman na to reagoval slovy, že text žaloby je ústavně negramotný.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 6.9.2019 v 12:41, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Chci chránit ústavnost, parlamentní demokracii a pravidla. Ústavní žalobu podpoříme
Komentář předsedy ODS k projednávání ústavní žaloby na prezidenta ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Senátor Czernin se pustil do Schillerové: Nemáte úctu k člověku!
Senátor a uchazeč o post předsedy opoziční TOP 09 Tomáš Czernin vyzval k odstoupení ministryni financí Alenu Schillerovou (za ANO) kvůli jejím výrokům z čtvrteční debaty Sněmovny k návrhu na podání ústavní žaloby na prezidenta Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Piráti navrhují prodloužit lhůtu pro podání elektronického daňového přiznání
Piráti navrhují prodloužení lhůty pro podání elektronického přiznání k dani z příjmů o jeden měsíc. Návrh má zvýšit podíl elektronických přiznání oproti těm fyzickým.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 22:35, zobrazit podobné
TOPlist