nejlepší články ze dne: 06. 04. 2021

Související články

SVS: Podíl nevyhovujících nálezů cizorodých látek v potravinovém řetězci se loni snižoval
Jednou z důležitých složek činnosti veterinárního dozoru je monitorování obsahu cizorodých látek v krmivech, u hospodářských zvířat a v potravinách živočišného původu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
SVS: V rámci monitoringu cizorodých látek bylo loni vyšetřeno více než 90 000 vzorků
Významnou složkou činnosti veterinárního dozoru je monitorování obsahu cizorodých látek v krmivech, u hospodářských zvířat a v potravinách živočišného původu. V rámci každoročního monitoringu cizorodých látek v potravinovém řetězci v loňském roce Státní veterinární správa (SVS) provedla celkem více než 90 000 vyšetření (o 16 000 více než v roce 2017).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
SVS: Přeprava 130 kg živočišných produktů v absolutně nevyhovujících podmínkách
Společná kontrola pracovníků Státní veterinární správy a pražských celníků odhalila přepravu živočišných produktů v nevyhovujících podmínkách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Tři kontrolní akce nezjistily zbytky pesticidů v produktech z českých chovů
Státní veterinární správa (SVS) letos postupně uskutečnila tři rozsáhlé kontrolní akce zaměřené na používání látek užívaných v chovech hospodářských zvířat proti hmyzu včetně vnějších parazitů. Důvodem pro uskutečnění těchto akcí byla i nedávná kauza se zbytky přípravku fipronil ve vejcích a vaječných výrobcích. Během akcí byly provedeny v několika desítkách chovů hospodářských zvířat celkem stovky vyšetření na obsah zbytků pesticidů v živočišných produktech. Všechny vzorky byly posouzeny jako zdravotně nezávadné a vyhovující limitům daným evropskou legislativou. To je pro české chovatele a spotřebitele jistě dobrá zpráva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.12.2017 v 19:35, zobrazit podobné
SZPI zjistila kapustu s nadlimitním obsahem pesticidu chlorpyrifos
V rámci cílených kontrol cizorodých látek v sortimentu čerstvého ovoce a zeleniny zjistila kontrola Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) nevyhovující šarži potraviny „Kapusta volná“ v provozovně společnosti Tesco Stores ČR a.s., Ústecká 1905/8, Děčín.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Průměrný novorozenec váží 3,3 kilogramu
V posledních deseti letech se porodní hmotnost novorozence pohybovala okolo 3,3 kilogramu. Podíl vícečetných porodů klesal. Novorozenci z vícečetných porodů měli nižší porodní hmotnost a těhotenství trvalo kratší dobu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.8.2018 v 13:34, zobrazit podobné
Potravinářská inspekce zjistila pekingské zelí s nadlimitním obsahem pesticidu flonicamid
V rámci cílených kontrol cizorodých látek v sortimentu čerstvého ovoce a zeleniny zjistila kontrola Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) nevyhovující šarži potraviny „pekingské zelí“ v provozovně společnosti TEMPO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Primátor Charvát: Na sanaci v Paramu dohlédnou pyrotechnici
Pyrotechnickým průzkumem a průzkumnými vrty začne v příštím týdnu v areálu PARAMO druhá etapa sanačních prací. V této lokalitě je totiž reálná možnost nálezu nevybuchlé letecké munice z 2. světové války. Pokud by k nálezu došlo, muselo by město zahájit evakuaci osob v okruhu až 1100 metrů od místa nálezu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.11.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Rozbor SZPI potvrdil zakázaný pesticid propargit v jablkách z Polska
V rámci průběžných kontrol přítomnosti cizorodých látek v potravinách Potravinářská inspekce zjistila přítomnost zakázaného pesticidu propargit v šarži jablek červených Gloster, země původu: Polsko. Rozbor laboratoře SZPI potvrdil kontaminaci propargitem v koncentraci 0,043 mg/kg.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
TOPlist