nejlepší články ze dne: 07. 04. 2021

Související články

SVOL: Budou lesy 50 000 vlastníků na Vysočině obětovány kůrovci?
Současným stavem kůrovcové kalamity a možnostmi jejího řešení u nestátních vlastníků lesů se zabýval na svém pravidelném jednání republikový výbor SVOL.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
SVOL: Kalamita v lesích dopadne na všechny. Kolik zmizí z mapy lesů?
Hlavním tématem 15. valné hromady Komory soukromých lesů (SVOL), která se konala 5. února v Jihlavě, byla strategie resortu v boji s následky dlouhodobého sucha a kůrovcové kalamity v českých lesích a pomoc vlastníkům lesů ze strany státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Mauritzová: Pokud nezměníme způsob hospodaření v našich lesích, nezmizí ani kůrovcové kalamity
Komentář na facebookovém profilu ke kůrovcové kalamitě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Milek: Pro řešení kůrovcové kalamity je jedním ze stěžejních úkolů zajistit pracovníky do lesů
Zajištění chybějících pracovníků pro těžbu, odvoz a asanaci dříví, uvolnění těžebních kapacit, vybudování náhradních skladů a navýšení přepravní kapacity, to jsou hlavní opatření pro řešení kůrovcové kalamity. Ty představilo Ministerstvo zemědělství na jednání s premiérem Andrejem Babišem a zástupci rezortních i mimorezortních organizací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2018 v 22:35, zobrazit podobné
SVOL: Stojí nám lesy za pomoc?
Ve středu 19. prosince začne v Poslanecké sněmovně závěrečné projednávání vládního návrhu zákona o státním rozpočtu na rok 2019. Co přinese lesům? Ptají se napjatě vlastníci lesů v České republice, kteří jsou v současné době v důsledku sucha v nelehké situaci a ještě obtížnější to budou mít příští rok vzhledem k rozvoji kůrovcové kalamity.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
SVOL: Rychlejšímu zpracování kalamity brání nedostatek pracovních sil
Letošního zasedání valné hromady SVOL-komory soukromých lesů v ČR, které se konalo 27. února v Jihlavě, se zúčastnila téměř stovka majitelů soukromých a církevních lesů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.2.2018 v 19:35, zobrazit podobné
SVOL: Krizovou novelu zákona o lesích projednají poslanci
Podle Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů v příštích týdnech vyvrcholí přípravy na zvládnutí kůrovcové kalamity, která v nevídaných rozměrech postihla lesy v České republice. Zachycení prvního rojení kůrovce, jež může podle vývoje počasí přijít již v polovině dubna, je zásadní pro stabilizaci zasaženého území a ochranu dosud nenapadených oblastí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Senátorský klub ODS: Místo harmonizací daní by se měla Komise zabývat odstraňováním překážek na trhu
Senátoři ODS podporují lesní zákon. Předseda jejich klubu Miloš Vystrčil zkritizoval vládu za nečinnost v řešení kůrovcové kalamity. Konstatoval také, že je nutné přijmout zákon, který řešení následků kůrovcové kalamity usnadňuje. Senátor Raduan Nwelati bude na plénu navrhovat usnesení, které se vymezuje proti sdělení Evropské komise, která by ráda o daňových zákonech hlasovala kvalifikovanou většinou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
SVOL: Plošný zákaz úmyslných těžeb dřeva zlikviduje nestátní vlastníky lesů
Po roce se opět zvažuje plošný zákaz mýtních úmyslných těžeb jako opatření podporující rychlejší zpracování kůrovcové kalamity. Má však paušální zákaz v současné situaci nějaký smysl? Nestátní vlastníci lesů jsou toho názoru, že je takový přístup státní správy ještě více poškodí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
TOPlist