SPOLU musí získat 11 procent, jinak jde ze sněmovny. Schválili poslanci
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2021 v 17:35, prečteno: 2x

nejlepší články ze dne: 07. 04. 2021

Související články

Roithová: Lidovci chtějí ve volební koalici se STAN 15 procent hlasů
Lidovci mají ambici ve volební koalici s hnutím Starostové a nezávislí (STAN) získat ve sněmovních volbách alespoň 15 procent voličských hlasů. Novinářům to řekla místopředsedkyně KDU-ČSL Zuzana Roithová po ukončení dnešní celostátní konference strany v Jihlavě, na níž lidovci schválili návrh dohody s hnutím STAN. Pro vstup do Poslanecké sněmovny musí koalice získat nejméně deset procent hlasů, kdyby strany kandidovaly samostatně, stačí jim pět procent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Průzkum: Více než 90 procent lidí s lupénkou čelí ponižování a diskriminaci
Na 84 procent lidí s psoriázou (lupénkou) trpí diskriminací nebo ponižováním, v České republice je to dokonce 91 procent. Vyplývá to z celosvětového průzkumu, který uskutečnila společnost Novartis spolu s výzkumnou společností GFK. Podařilo se získat odpovědi reprezentativního vzorku bezmála 8400 nemocných lupénkou z 31 zemí světa, včetně 103 pacientů z České republiky. Podle průzkumu téměř polovina nemocných musí čelit nepříjemným dotazům, zda jsou nakažliví. Až 17 procent lidí s psoriázou se setkává s odmítnutím při návštěvě kadeřníka, kosmetiky nebo při nákupu v obchodě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Lidovci a Starostové podepsali koaliční smlouvu. Chceme získat nerozhodnuté voliče, tvrdí Bělobrádek
Vzniklá koalice bude muset pro vstup do Sněmovny získat ve volbách přes deset procent hlasů.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 12.4.2017 v 13:36, zobrazit podobné
Už žádné politické trafiky, slibují poslanci v nominačním zákoně, který schválili
Tento návrh rozhodně zlepšuje dosavadní stav, tvrdí šéf sněmovny radek Vondráček, který se spojil s některými opozičními poslanci.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 27.9.2019 v 13:36, zobrazit podobné
Všichni demokraté se musí spojit, burcuje Kalousek. Jinak se prý můžeme probudit kdesi v Bělorusku
„Koalice demokratických stran je menší zlo než oligarchie východního typu,“ míní v rozhovoru pro Deník.cz předseda TOP 09 Miroslav Kalousek. Ten chce v nadcházejících volbách získat se svou stranou alespoň 12 procent hlasů. Ve vládě by pak v žádném případě nezasedl s hnutím ANO, KSČM a SPD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Paroubek: KDU-ČSL a STAN před branami sněmovny
Podle posledních průzkumů veřejného mínění, a to v zásadě bez ohledu na to, která agentura je provádí, zůstává aliance lidovců a Starostů před branami Poslanecké sněmovny. Předvolební koalice o dvou členech totiž musí získat deset procent všech odevzdaných hlasů. Podle jednotlivých agentur ale zaostává více nebo méně za potřebnou hranicí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Spuštění plně funkční eNeschopenky od 1. 1. 2020 schválili poslanci
Zcela zásadním způsobem se změní vyřizování pracovní neschopnosti. Poslanci na svém jednání v pátek 10. května 2019 schválili ve 3. čtení pozměňovací návrh sněmovního tisku 204 poslance Romana Sklenáka. Ten obsahuje úpravy e-Neschopenky dle dodatečných požadavků lékařů a zaměstnavatelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Lidovci a STAN spolu půjdou do voleb, podepíší koaliční smlouvu
Lidovci a hnutí Starostové nezávislí (STAN) dnes podepíšou koaliční smlouvu o spolupráci pro letošní volby do Poslanecké sněmovny. Uzavřou tím jednání o vytvoření koalice, které trvalo přibližně čtvrt roku. Společná kandidatura ve volbách do Sněmovny znamená, že pro zisk poslaneckých křesel musí STAN a lidovci dostat hlasy nejméně deseti procent voličů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Sdružení místních samospráv: Obecní rozpočty posílí. Poslanci schválili novelu o rozpočtovém určení daní
9 miliard korun na veřejné investice, služby občanům, i kofinancování eurofondů je výsledkem změny zákona o rozpočtovém určení daní, kterou právě schválili poslanci. Obcím se navrací podíl na příjmech z DPH, které jim byly upřeny zavedením již zrušeného 2. pilíře důchodové reformy. Nyní je na řadě Senát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Fiskální pakt, nebo dluhová past?
Poslanci schválili 1.11. 2018 přistoupení k fiskálnímu paktu EU. Fiskální pakt, jinak Smlouva o stabilitě, koordinaci a správě v hospodářské a měnové unii, má podle vlády stabilizovat veřejné finance a zabránit zadlužování.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 11.11.2018 v 09:40, zobrazit podobné
TOPlist