nejlepší články ze dne: 07. 04. 2021

Související články

STAN vytvoří do parlamentních voleb koalici s KDU-ČSL
Celostátní sněm hnutí Starostové a nezávislí ve čtvrtek 9. února vahou většiny 81 % hlasů schválil doporučení z krajů jít do podzimních parlamentních voleb v koalici s KDU-ČSL.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Kupka (ODS): Výsledek přepočtu hlasů je pro mě závazkem
Komentář místopředsedy ODS Martina Kupky k výsledku přepočtu volebních hlasů Nejvyšším správním soudem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Sněmovní volby by vyhrálo ANO před ODS. Pohoršili si piráti, sílí SPD, tvrdí Median
Vyplývá to z průzkumu agentury Median z dubna a května. Lidovci, Starostové a TOP 09 se pohybují kolem pětiprocentní hranice hlasů.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 28.5.2019 v 18:36, zobrazit podobné
Oldřich Fischer: Pády volebních komisí
Už jednou jsem se snažil podat pravdivý obraz volebních komisí. Ani opoziční ani poziční „média“ se neobtěžovala byť odpovědět na můj příspěvek. Považuji za zázrak tak malý výskyt chyb při počítání hlasů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Piráti a Starostové Olomouc: Koaliční smlouva vs. realita, díl 1.
Rada města jmenovala naše zástupce do Komisí městských částí i do odborných komisí. Ve všech odborných komisích a ve 25 z 27 KMČ mají Piráti a Starostové zastoupení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Piráti chtějí v Plzni jednat o koalici s ANO a bez ODS
Piráti chtějí v Plzni začít jednat o koalici s ANO, KDU-ČSL a TOP 09. Případná koalice by měla v zastupitelstvu 28 ze 47 hlasů. Piráti o tom informovali v tiskové zprávě. V opozici by při této variantě zůstala ODS, která s 22,11 procenta hlasů skončila ve volbách těsně druhá za ANO, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Preferenční hlasy pro ODS přepočítá soud ve středních Čechách
Nejvyšší správní soud (NSS) přepočítá preferenční hlasy pro kandidáty ODS přibližně v polovině Středočeského kraje. Důvodem jsou pochybnosti o správnosti započtení preferenčních kroužků. Přepočet může znamenat změnu v tom, kteří čtyři kandidáti ODS získají v kraji poslanecký mandát, případně v jakém pořadí se umístí. Celkové rozvržení sil ve sněmovně však přepočet neovlivní, jak informovala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Ve volbách českých poslanců v cizině uspěli TOP 09 a Piráti
Ve volbách českých poslanců na zahraničních zastupitelských úřadech se dařilo zejména TOP 09 a Pirátům. TOP 09 získala největší podíl hlasů v Evropě, Americe, Asii i Africe, z jednotlivých zemí ve Spojených státech, Belgii, Německu, Rusku a na Slovensku. Piráti byli v šesti zahraničních volebních oblastech druzí, vyhráli v Austrálii a Oceánii. ANO vyhrálo pouze v Afghánistánu. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu a z propočtů ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Snad voliče přesvědčíme, aby nás podpořili, říká Jurečka
Prvním místopředsedou KDU-ČSL byl znovu zvolen ministr zemědělství Marian Jurečka. Získal 65,5 procenta hlasů, porazil šéfa poslaneckého klubu Jiřího Miholu. Jurečka novinářům řekl, že chce pokračovat v úspěšné spolupráci v tandemu s předsedou Pavlem Bělobrádkem, který dnes obhájil předsednický post. Hlavním úkolem v nejbližší budoucnosti je podle něj získat mezi voliči podporu pro koalici s hnutím Starostové a nezávislí (STAN).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
TOPlist