nejlepší články ze dne: 11. 04. 2021

Související články

Přemysl Votava: Dobrý den, majore Gagarine...
„Celý svět uslyšel tu zprávu TASSu, celý svět zanechal hovoru, celý svět vyskočil od rozhlasu, zdvihl pohledy nahoru. Hrdinný majore Gagarine, tak jsme se dočkali…“ Na tu slavnou písničku se ani po 57 letech nezapomíná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Jaroslav Bašta varuje, kde mohou džihádisté znovu povstat. Nejhorší scénář pro EU je...
V tomto týdnu média informovala, že Kurdové dobyli posledních sedm set čtverečních metrů, které ovládal Islámský stát. V souvislosti s tím se někdejší diplomat v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta ve svém komentáři pro Prvnízprávy.cz zaměřuje na otázku, proč tato zpráva ve státech koalice, jež se na porážce islamistů podílela, nevyvolává euforii, ale spíše obavy. „Hlavní otázkou je, kde dojde k dalšímu pokusu o obnovení Islámského státu,“ říká Bašta a zmiňuje některé z možných variant.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Sociální stát vychovává ty nejzavilejší odpůrce západní civilizace, varuje Bašta
Někdejší diplomat v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta má za to, že nám hrozí válka. Důkaz pro svou chmurnou vizi vidí v historii, a to totiž v občanské válce jihu proti severu v USA. Válka se tehdy vedla o to, zda bude ekonomika země stát na otrocké pracovní síle, nebo na průmyslu 4.0, řečeno dnešním jazykem. Dnes sice už nemáme otroky, ale zato tu máme statisíce uprchlíků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.4.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Výstup Merkelové o vysídlení by mohl vést až k novému krveprolití. Pozor, hodně těch „nových Němců“ má vojenský výcvik, varuje Jaroslav Bašta
Jaroslav Bašta má obavy z toho, co před pár měsíci předvedla britská premiérka Theresa Mayová a o co se teď pokusila i německá kancléřka Angela Merkelová. Tvrzení, že neexistuje morální ospravedlnění pro vyhnání německy mluvícího obyvatelstva ze zemí střední a východní Evropy po druhé světové válce, může podle Bašty vést až k rozpoutání nové války.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.6.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Přemysl Votava: Peklo jménem Osvětim
Před 74 lety sovětská armáda osvobodila největší nacistický koncentrační tábor Osvětim . 27. ledna 1945 zde přežívalo posledních 7650 lidských trosek. Svět se nad touto hrůzou otřásl, fotografie z tohoto pekla smrti obletěly celý svět.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Paroubek: Slovní přetlačovaná aneb směřuje svět k válce?
V posledních dnech začaly mezi americkým prezidentem Trumpem a vůdcem Severní Koreje Kimem létat hromy a blesky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Předání, nepředání Sobotkovy demise mohlo skončit krveprolitím
Stejně jako kdysi „Celý svět slyšel tu zprávu TASSU“ o tom, že nad námi obíhá Gagarin, mohl celý svět teď vidět obrázek, kterak český prezident usměrňuje holí premiéra.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 6.5.2017 v 19:40, zobrazit podobné
Babišova vláda je stejně bojechtivá jako rakousko-uherský generální štáb v roce 1914, tvrdí Bašta
Někdejší český velvyslanec v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta vzpomíná na rok 1962, kdy se svět obával, že kubánská krize skončí válkou. V souvislosti s útokem v Sýrii prý Baštu navštívil stejný strach. Jen teď impulzivní vládce, který ohrožuje svět, podle exdiplomata nesedí v Kremlu, ale v Bílém domě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Rozklad demokracie. Poražení odmítají uznat vítěze, začalo to prezidentskou volbou. Takto vypadá konec politické éry, varuje Jaroslav Bašta
„Postřeh světa dostává podobu proroctví, které se pomalu naplňuje,“ říká někdejší velvyslanec v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta při pohledu na historii světa za posledních sto let. Základy poválečného uspořádání a demokracie jako systému se nyní otřásají pod tvrdými údery. „Tentokrát vedenými zevnitř, nikoliv zvenčí,“ píše v komentáři pro Prvnízprávy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2018 v 09:35, zobrazit podobné
TOPlist