nejlepší články ze dne: 03. 05. 2021

Související články

Kolovratník (ANO): Chceme podporovat nákup elektromobilů, hybridů a aut na palivové články
Komentář na facebookovém profilu k návrhu zákona o zvýhodnění elektromobilů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2018 v 22:35, zobrazit podobné
ČSSZ: Roste počet poplatníků pojistného na sociální zabezpečení
Data ČSSZ k 30. 6. 2018 ukazují, že se počet zaměstnaných pojištěnců meziročně zvýšil o 80 tisíc (cca 1,8 %), počet osob samostatně výdělečně činných povinných platit zálohy na důchodové pojištění pak o více než 10 tisíc (cca 1,5 %) a počet zaměstnavatelů o 2,7 tisíce (cca 1 %). Celkový počet poplatníků pojistného tak oproti stejnému období loňského roku vzrostl o cca 91 tisíc (cca 1,8 %).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr průmyslu Jiří Havlíček na EXPU v Astaně zahájil Česko-kazašskou konferenci o energetice
Ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček (ČSSD) ve středu 12. 7. v rámci výstavy EXPO 2017 v kazašské Astaně zahájil Česko-kazachstánskou energetickou konferenci, které se zúčastnilo šest desítek odborníků a podnikatelů z obou zemí. Havlíček jednal s kazašským ministrem energetiky Kanatem Bozumbajevem a předsedou představenstva národní společnosti Astana EXPO 2017 Achmetžanem Yessimovem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.7.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Byla zneužita data desítek tisíc Čechů, přiznala Jourová
Eurokomisařka Věra Jourová v rozhovoru pro server iHNed.cz oznámila, že skandál firmy Cambridge Analytica a zneužití dat na sociální síti Facebook se týkal i desítek tisíc Čechů. Informace o nich pravděpodobně mířily k ruskému Lukoilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Ministr Havlíček o australské firmě z Panenských ostrovů, se kterou podepsal memorandum: Velvyslanectví je prověřilo a řeklo nám, že jsou důvěryhodní
V rozhovoru pro Bakalovy noviny rozebíral ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček nejen memorandum o budoucí těžbě lithia, které podepsal s australskými těžaři. Přednostní právo těžit české lithium v Krušných horách má podle ministra průmyslu a obchodu Jiřího Havlíčka společnost Geomet hlavně proto, že má řadu udělených povolení k průzkumu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Čtvrtá průmyslová revoluce. Některé profese úplně zaniknou, ale není důvod se bát, ujišťuje ministr Havlíček
Trh práce se otřese. A to kvůli digitální revoluci. V tuzemsku by mělo zaniknout v jejím důsledku více než 400 tisíc pracovních míst. O robotizaci se hovořilo v dnešním pořadu Otázky Václava Moravce České televize. Hosty byli ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček (ČSSD), viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Radek Špicar a profesor z ČVUT Michal Pěchouček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
USA posílají varování uprchlíkům: Brzy bude konec!
Agentura AP hlásí, že i Spojené státy přijímají uprchlíky, ale už brzy se přiblíží ke stropu padesáti tisíc běženců, který určil prezident Donald Trump. Jeho předchůdce Barack Obama stanovil strop na 100 tisíc uprchlíků, ale Trump po nástupu do úřadu tuto hodnotu snížil o polovinu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.7.2017 v 22:35, zobrazit podobné
TOPlist