nejlepší články ze dne: 07. 05. 2021

Související články

Nejvyšší státní zástupce vystoupil v ČT. Demonstranty nepotěší, co se týče Benešové
Současné demonstrace proti ministryni spravedlnosti Marii Benešeové jsou podle nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana zřejmým důsledkem obavy lidí o nezávislost justice. „Načasování výměny ministra spravedlnosti opravdu může vyvolávat otázky,“ řekl dnes Zeman v Interview s ČT24. Zeman je zároveň přesvědčen, že Benešová nenastoupila do funkce s cílem ovlivňovat kauzu Čapí hnízdo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.5.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Petice za odvolání nejvyššího státního zástupce
My, níže podepsaní občané České republiky ppožadujeme odvolání nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Nejvyšší státní zástupce se pustil do Zemana, Babiše i Pelikána. A připomněl důležitou věc ke kauze Nagyová
Jindřich Šídlo přivítal v redakci serveru Seznam zprávy nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana. Přivítal ho zajímavou poznámkou na konto prezidenta Miloše Zemana, na konto možného příštího premiéra Andreje Babiše (ANO), ale také na účet stávajícího ministra spravedlnosti Roberta Pelikána.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Dominik Duka: Vítám rozhodnutí státního zástupce
Komentář na facebookovém profilu k rozhodnutí státního zástupce nestíhat katolického kněze Petra Piťhu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Ministryně Benešová navrhne zavedení funkčních období pro žalobce
Ministerstvo spravedlnosti má v podstatě připraven návrh, který by zavedl funkční období vedoucích státních zástupců a omezil možnost odvolání nejvyššího státního zástupce. Na dnešním sněmovním semináři o zárukách nezávislosti státního zastupitelství to řekli ministryně spravedlnosti Marie Benešová (ANO) a její náměstek Michal Franěk. Vláda by mohla předlohu dostat podle Benešové v červnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Helena Válková k „osvobození“ Babiše: Ten únik informace se musí vyšetřit!
Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman zkritizoval své kolegy z pražského městského státního zastupitelství, kteří dozorují vyšetřování kauzy Čapí hnízdo. Podle něj je nešťastné, že na veřejnost unikla informace o tom, jak chce státní zástupce Jaroslav Šaroch rozhodnout. Podle bývalé ministryně spravedlnosti, nyní poslankyně hnutí ANO Heleny Válkové, ohrozil únik této informace důvěru veřejnosti v justici. Ve 20 minutách Radiožurnálu také prozradila, zda souhlasí se slovy ministryně spravedlnosti Marie Benešové, že „postup státního zastupitelství v kauze Čapí hnízdo je nepochopitelný, neuchopitelný a rozpačitý“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Ze žalobce obžalovaým
Podle veřejných zdrojů Nejvyšší správní soud obdržel dne 3.srpna 2017 kárnou žalobu vrchního státního zástupce v Olomouci Igora Ištvana jako kárného žalobce na jeho podřízeného, státního zástupce Michala Galáta, který byl mimo to stažen z pozice dozorového státního zástupce ve vazební kauze Shahrama Abdullaha Zadeha (dále jen SAZ), obviněného v této věci ze spáchání zločinu křivého svědectví, účasti na organizované zločinecké skupině, přečinu nadržování a podplácení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Marek Benda: Referendum nepatří do české Ústavy
Zástupci politických stran KDU-ČSL, ODS, KSČM a Pirátů diskutovali dnes s Davidem Borkem v Událostech komentářích na ČT 24. Tématem byl seriál volebního vyjednávání. Jmenovitě se debaty zúčastnili Marian Jurečka, Marek Benda, Pavel Kovačik a Mikuláš Peksa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.2.2018 v 06:35, zobrazit podobné
TOPlist