nejlepší články ze dne: 07. 05. 2021

Související články

Ministr Pelikán: Podal jsem stížnost pro porušení zákona v neprospěch Davida Ratha
Ministr spravedlnosti využil svého oprávnění a podal k Nejvyššímu soudu stížnost pro porušení zákona proti rozhodnutí Vrchního soudu v Praze ze dne 17.10. 2016, kterým byl zrušen odsuzující rozsudek ve věci MUDr. Davida Ratha a spol. Stížnost pro porušení zákona směřuje v neprospěch všech jedenácti obžalovaných.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
ČOI: Kontrola autoservisu potvrdila porušení zákona
Česká obchodní inspekce Ústeckého a Libereckého kraje uskutečnila kontrolu autoservisu, kde zjistila porušení zákona o ochraně spotřebitele. Provozovatel neposkytl potvrzení o objednávce a odmítl přijmout reklamaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.2.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Celní správa: Sedmnáct porušení zákona o zaměstnanosti na Olomoucku
Olomoučtí celníci provedli v průběhu letošního roku, od ledna do konce května, 36 kontrol, zaměřených na dodržování zákona o zaměstnanosti, při nichž zjistili sedmnáct porušení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2019 v 15:35, zobrazit podobné
ČOI na výstavě Země živitelka zjistila četná porušení zákona
Česká obchodní inspekce provedla 19 kontrol stánkového prodeje na výstavě Země Živitelka 2018. Porušení zákona zjistili inspektoři u 12 z nich, což je 63 procent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
RRTV pálí do Soukupovy televize. Prý před volbami zvýhodnila Zemana
Televize Barrandov Jaromíra Soukupa před volbami ve svých pořadech zřejmě opakovaně zvýhodnila prezidentského kandidáta Miloše Zemana. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) proto s provozovatelem televize zahájila správní řízení pro možné porušení zákona. Uvedla to dnes v tiskové zprávě. Soukup ve vyjádření pro server iDNES.cz odmítl porušení jakékoliv povinnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2018 v 21:35, zobrazit podobné
ČTÚ: Rada rozhodla o udělení poštovní licence České poště
Rada Českého telekomunikačního úřadu rozhodla na svém zasedání o udělení poštovní licence z moci úřední pro období od 1. ledna 2018 do 31. prosince 2022 České poště, s.p. Ta bude i nadále povinna zajistit na celém území České republiky všeobecnou dostupnost základních služeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.12.2017 v 11:35, zobrazit podobné
ČOI: Tři kontroly, tři porušení zákona
Česká obchodní inspekce Ústí nad Labem uskutečnila mimořádnou kontrolní akci na výstavišti v Lounech. U všech kontrolovaných subjektů zjistila porušení zákonů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Redaktorka Slovenské televize, která dala s dalšími kolegy veřejně výpověď, udělala televizi průšvih. Ta se musí omlouvat Babišovi
Společnost Rozhlas a televize Slovenska (RTVS) se omluvila za loňský příspěvek své reportérky o možném vlivu šéfa hnutí ANO Andreje Babiše na práci médií, která Babiš v minulosti koupil. Slovenská licenční rada podle místních medií dříve nařídila RTVS celkově třikrát odvysílat sdělení o porušení zákona ohledně objektivnosti a nestrannosti, byť kancelář rady na základě analýzy doporučovala řízení proti RTVS zastavit. Mluvčí RTVS Erika Rusnáková ČTK řekla, že televize podá vůči rozhodnutí licenční rady žalobu a že sdělení musela odvysílat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Nejvyšší správní soud: Reklama na nápoj pro děti zákon neporušila
Chlapec dětského věku sjíždí ve volné krajině na speciálně upraveném skateboardu kopec. Animovaná postava tučňáka na jízdu chlapce reaguje slovy: „Tak teď jsi mi dal na frak. Jupík Crazy Aqua – nekroť svý nápady“. To je stručný popis reklamy, za jejíž zadání odvysílané v dubnu roku 2014 na programu NOVA uložila Rada pro televizní a rozhlasové vysílání (dále jen „Rada“) společnosti Kofola ČeskoSlovensko a.s. 100 tisícovou pokutu. Rada v reklamním spotu spatřovala porušení zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, protože podle ní vybízel k napodobování, k rizikovému chování a nabádá děti, aby jednaly neuvážlivě a nezodpovědně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
TOPlist