nejlepší články ze dne: 14. 05. 2021

Související články

Vláda by měla probrat zápůjčku ropy či doporučení ombudsmanky
Další zápůjčkou ropy ze státních rezerv pro petrochemický holding Unipetrol a novelami zákona o potravinách a tabákových výrobcích či zákona o obchodování s emisními povolenkami by se na svém dnešním jednání měla zabývat vláda. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Vláda se bude zabývat brexitovým zákonem či varováním před Huawei
Zákonem připraveným pro případ tzv. tvrdého brexitu či dodatečnými informacemi o varování Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost před používáním softwaru i hardwaru čínských společností Huawei a ZTE by se dnes měla zabývat vláda. Na prvním zasedání po vánočních svátcích proberou ministři i několik poslaneckých návrhů včetně předlohy ČSSD na zavedení bezplatného stravování dětí v mateřských školách a na prvním stupni základních škol, alternativní návrh připravilo ministerstvo školství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Vláda by měla projednat Opatu či hledat peníze na důchody
Návrhem ministryně obrany Karly Šlechtové (za ANO) na jmenování Aleše Opaty novým náčelníkem generálního štábu či záměrem na změnu zákona o zrušení Fondu národního majetku ČR, která má umožnit získat peníze na zvýšení důchodů, se dnes bude zabývat vláda v demisi, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Zločinci, mějte se na pozoru. Babišova vláda schválila návrh další novely zákona
Získávání důkazů mezi členskými státy Evropské unie by měla upravit novela zákona o mezinárodní justiční spolupráci, jejíž novelu dnes schválila vláda. ČTK o schválení materiálu informoval tiskový odbor Úřadu vlády. Předloha by měla v reakci na unijní směrnici zavést evropský vyšetřovací příkaz, který poslouží k právní pomoci s cílem opatřit důkaz v jiném členském státu. Předpisem se nyní bude zabývat Sněmovna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Vláda bude řešit, jak více podpořit libyjskou pobřežní stráž
Česká vláda se bude v příštích dnech zabývat tím, jak konkrétně navýšit českou podporu libyjské pobřežní stráže. Novinářům to dnes v Bruselu řekl premiér Bohuslav Sobotka po skončení dvoudenního summitu EU. Vrcholná unijní schůzka měla v programu i problematiku migrace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.6.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Sobotkův kabinet se má zabývat situací na olomouckém vrchním zastupitelství
Sněmovna vyzvala vládu, aby zvážila případná opatření v souvislosti s činností olomouckého vrchního státního zastupitelství (VSZ). Vláda by měla posoudit, zda postačuje kárná žaloba, kterou podal nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman, nebo zda nejsou potřeba další opatření včetně personálních změn. Vyplývá to ze závěru sněmovní komise ke sporné reformě policie, který dnes poslanci schválili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Senát: Vláda by měla zlepšit podporu postižených regionů
Vláda by podle Senátu měla začít masivně podporovat strukturálně postižené regiony i menší územní celky, jakými jsou Jesenicko, Šluknovsko, Bruntálsko nebo Znojemsko, podle jejich specifických potřeb. Horní komora k tomu dnes vyzvala vládu na základě veřejného slyšení, které uspořádala koncem ledna k situaci v Ústeckém, Karlovarském a Moravskoslezském kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Vláda by měla vedle novel probírat i memorandum o lithiu
První schůzi v demisi má na dnešní časné ráno naplánovanou vláda Andreje Babiše (ANO). Vedle návrhů několika novel zákonů či vládních nařízení by se měla zabývat také memorandem o těžbě lithia v České republice. Babiš v úterý kritizoval ministra průmyslu v demisi Tomáše Hünera (za ANO) za to, že nekonzultoval s vládou svá jednání o úpravě memoranda. Měl podle něj za úkol pouze předložit kabinetu analýzu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2018 v 07:35, zobrazit podobné
TOPlist