nejlepší články ze dne: 10. 06. 2021

Související články

Akademie věd podepsala dohodu s univerzitou v Pardubicích
Akademie věd ČR dále rozšiřuje svoji spolupráci s univerzitní sférou. Na smlouvy s Karlovou univerzitou v Praze či Masarykovou univerzitou v Brně navázala 11. října 2018 dohoda s Univerzitou Pardubice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.10.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Dohoda o spolupráci: Akademie věd a Česká zemědělská univerzita
Akademie věd ČR intenzivně pokračuje ve spolupráci s českými univerzitami. Dva dny po uzavření smlouvy s Karlovou univerzitou dojde na dohodu s Českou zemědělskou univerzitou v Praze. Předsedkyně Akademie věd Eva Zažímalová ji podepsala 30. května 2018 v prostorách Zemědělské univerzity v Praze v Suchdole.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
ČVUT: V žebříčku World University Rankings jsme obhájili svoji pozici
Dne 5. září zveřejnil portál Times Higher Education nový žebříček tisícovky nejlepších světových univerzit. Podruhé v řadě zvítězila University of Oxford, na druhém místě skončila University of Cambridge. ČVUT v Praze obhájilo svoje umístění na 601. – 800. příčce a je tak stále nejlepší tuzemskou technickou univerzitou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Akademie věd ČR bude ještě více spolupracovat s Masarykovou univerzitou
Spolupráce Akademie věd ČR s českými vysokými školami intenzivně pokračuje. Nově byla podepsána dohoda s Masarykovou univerzitou v Brně, která se týká spolupráce při uskutečňování doktorských studijních programů. Tu vědeckým institucím ukládá nový vysokoškolský zákon.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš v USA jednal o prohloubení spolupráce u umělé inteligence
Premiér Andrej Babiš se dohodl na prohloubení spolupráce Marylandské univerzity s českými institucemi v oblasti umělé inteligence. Univerzita už nyní spolupracuje s pražským ČVUT. Podle Babiše by spolupráce s americkou univerzitou mohla pomoci tomu, aby v Česku vzniklo jedno z evropských středisek pro vývoj umělé inteligence.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Univerzita Karlova podepsala strategické partnerství s Univerzitou v Curychu
Univerzita Karlova rozšiřuje svoji spolupráci se zahraničními univerzitami. V Karolinu v úterý rektor UK podepsal další smlouvu o strategickém partnerství s Univerzitou v Curychu. Dohoda významným způsobem rozšiřuje dosavadní spolupráci obou univerzit v oblasti vědy, výzkumu, pedagogiky a studentské výměny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Dřív „expert“ na páteř, teď na odposlechy. Od Šlechtové dostal milion
Ministryně obrany Karla Šlechtová (ANO) má mezi poradci bývalého esoterika s univerzitou života. Píší o tom Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Prožijte Den s Armádou ČR na Letenské pláni v Praze
Sobota 23. září bude patřit milovníkům vojenské techniky. Přijďte si od 9 do 15 hodin užít Den s Armádou ČR a Ministerstvem obrany ČR do parku na Letenské pláni v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.9.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: Státní lesníci spolupracují s vědci i akademiky
Lesy ČR uzavřely dohody s Českou zemědělskou univerzitou v Praze i s CzechGlobe.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.1.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Tým ČVUT zvítězil v soutěži modelů autonomních aut
Včera se uskutečnil v portugalském Portu prestižní závod modelů autonomních aut Formule 1 v desetinové velikosti. Jedná se o druhý ročník soutěže organizovaný pensylvánskou univerzitou. Do závodu se kvalifikovalo sedm týmů z celého světa včetně zástupců z USA, Jižní Korey a Itálie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 14:35, zobrazit podobné
TOPlist