K tomu Senát nebyl založen. Jeden z členů komory krotí ambice kolegů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2021 v 18:35, prečteno: 4x

nejlepší články ze dne: 10. 06. 2021

Související články

Žaloba na Zemana za velezradu? Senát se vyslovil
Senát pravděpodobně nenavrhne žalobu na prezidenta Miloše Zemana kvůli tomu, že nechal Bezpečnostní informační službu prověřit, zda v Česku nebyl vyvíjen nebo skladován jed novičok. STAN sice prověřuje možnosti žaloby s ústavními experty, zástupci dalších stran ale prezidentův krok za velezradu nepovažují. Vyplynulo to z jejich dnešních vyjádření pro ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Senát doporučil svým členům, aby nechodili na akce svazu bojovníků
Senát doporučil svým členům, aby omezili účast na akcích Českého svazu bojovníků za svobodu (ČSBS). Svaz podle dnešního usnesení horní komory opouští původní hodnoty a přiklání se k bývalému režimu. Místopředseda ČSBS Emil Kulfánek označil krok Senátu za ostudný. Nevěří tomu, že se žádný senátor nebude piet účastnit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.2.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Senát se chce na dubnové schůzi zabývat politickou situací včetně výzvy studentů
Senát se pravděpodobně bude na dubnové schůzi zabývat politickou situací v ČR včetně dnešní výzvy studentů, aby důrazně vystoupil proti nedodržování ústavních zvyklostí. Klub Starostů chce kvůli tomu připravit návrh usnesení horní komory. Vyplynulo to z reakcí představitelů senátorských frakcí na dotazy ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Roman Roun: Zbabělost České advokátní komory
Ve středu rozhodl kárný senát České advokátní komory o potrestání známé advokátky a odpůrkyně islámu JUDr. Kláry Samkové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Část senátorů chce otevřít možnost oddlužení víc než Sněmovna
Senát zřejmě umožní širšímu okruhu předlužených lidí vyhlásit osobní bankrot. Část členů horní komory chce návrh zákona ještě vrátit Sněmovně s pozměňovacími návrhy, které mají možnost oddlužení odblokovat více, než odsouhlasili poslanci. Přijetí novely nepodpoří senátoři ODS, nebudou ale hlasovat proti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta sepsal ústavní stížnost na úhradovou vyhlášku. Podepsalo mu ji 50 kolegů
Ústavní stížnost na ministerskou vyhlášku o úhradách zdravotní péče podepsalo podle senátora Ivo Valenty (za Soukromníky) 51 členů horní komory. Stížnost bude soudu předána v příštích dnech, uvedl dnes iniciátor stížnosti Valenta v tiskovém prohlášení. Vyhláška je podle autorů stížnosti nespravedlivá pro nemocnice, zejména v některých regionech, a nefunguje ve prospěch pacientů, kteří napříč zemí nemají stejný přístup ke zdravotní péči.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.12.2018 v 22:35, zobrazit podobné
TA ČR usiluje o vyšší kvalitu hodnocení, učí se z chyb i od kolegů v Evropě
Technologická agentura ČR (TA ČR) průběžně usiluje o zvyšování kvality hodnocení návrhů projektů přijatých do veřejných soutěží v jednotlivých programech vyhlašovaných TA ČR a v letošním roce tomu nebude jinak. Vychází ze zjištění, která přineslo prověřování hodnocení realizovaných v minulém roce či dotazování členů odborných poradních orgánů, ale také ze zkušeností načerpaných z účasti v mezinárodních pracovních skupinách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Senát platí miliony za ubytovnu pro tři své členy. Kuberovi došla trpělivost
Jen za loňský rok zaplatil Senát více než dva miliony za ubytování senátorů v ubytovně horní parlamentní komory v pražských Jinonicích. O tento druh ubytování však senátoři téměř nejeví zájem. V jedenácti bytech byli ubytováni pouze tři senátoři. Každý tak přišel Senát na téměř šedesát tisíc. Podle současného předsedy Senátu Jaroslava Kubery by v budoucnu mohlo dojít ke změně ubytování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Senát Babiše zdržuje, a to je dobře
Andrej Babiš nemá rád senát – překáží mu. Mluví o tom, že se o senát nikdo „nezajímá“, že „stojí moc peněz“ a že „je zbytečný“. I jiní politici senát moc […]
zdroj: devian.cz, přidáno 13.10.2018 v 22:39, zobrazit podobné
TOPlist