nejlepší články ze dne: 10. 06. 2021

Související články

Senát odsoudil ruské zadržení ukrajinských lodí u Krymu
Senát po vzoru svého zahraničního výboru odsoudil násilné zadržení ukrajinských lodí ruským námořnictvem poblíž Krymu. Jasné stanovisko by k tomu měli podle Senátu zaujmout také vrcholní představitelé zemí EU na jejím nadcházejícím summitu. Horní komora dnes požádala vládu, aby toto stanovisko její zástupci prosazovali na jednání Evropské rady koncem týdne. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.12.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Zdeněk Koudelka: Ústavní soud obchodně tržním způsobem
Druhý senát Ústavního soudu nálezem z 17. 4. 2019, II.ÚS 3312/18, připustil vázat služby pro spotřebitele na to, že spotřebitel dle požadavku podnikatele projeví své politické názory. V daném případě hotel Brioni v Ostravě nutil v roce 2014 občany Ruska, aby podepsali nesouhlas s tím, že většina obyvatel Krymu schválila zrušení rozhodnutí o předání Krymu z Ruska Ukrajině z roku 1954 a souhlasila s obnovením připojení Krymu k Rusku.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 6.5.2019 v 10:41, zobrazit podobné
Rusofilní prasata? Ten Fischer by odpůrce křižoval. A vzpomínky lidí, kteří jej zažili jako šéfa
Senátor Pavel Fischer se obul do poslance ODS Václava Klause mladšího za to, že plán francouzského prezidenta Emmanuela Macrona přirovnal k Mein Kampfu Adolfa Hitlera, k plánu muže, který rozpoutal druhou světovou válku a zapříčinil smrt desítek milionů lidí. Fischer považuje tato Klausova slova za absolutně nepřijatelná. Bývalý hradní právník Pavel Hasenkopf se Klause zastal. O Fischerovi prý slyšel mnohé, když ještě pracoval na Hradě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Stráská: Do Olympiády dětí a mládeže zbývá měsíc, jižní Čechy vám drží palce
Pouhých 30 dní zbývá do slavnostního zahájení dalšího ročníku Olympiády dětí a mládeže (ODM). Pořadatelem Her IX. letní olympiády dětí a mládeže ČR 2019 je Liberecký kraj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
TOPlist