Praha. Brno. Zbytek v háji. A práce? Unikla pravda o budoucnosti. Zlé
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2021 v 11:35, prečteno: 4x

nejlepší články ze dne: 04. 08. 2021

Související články

Pražské letiště oslaví 80. narozeniny, chystá zajímavé akce pro veřejnost
Začátkem dubna tomu bude přesně 80 let od začátku fungování největšího a nejmodernějšího letiště České republiky. Na počest tohoto významného jubilea připravilo Letiště Praha pro cestující i veřejnost mnohá překvapení. Celoroční oslavy odstartuje 5. dubna výroční let na trase Praha-Piešťany-Brno-Praha s následným nahlédnutím do vize budoucnosti letiště.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Brno chystá domy s 30 lůžky pro zdravotně a duševně postižené
Brno za 94 milionů vybuduje dva bytové domy s 30 lůžky pro zdravotně a duševně postižené. Polovina vznikne v novostavbě v Nováčkově ulici a zbytek po opravě domu v Mostecké ulici. Novinářům to řekla primátorka Markéta Vaňková (ODS). Novostavba bude stát 38,5 milionu korun a oprava s přístavbou 55,5 milionu. Město většinu nákladů pokryje z dotací od Evropské unie. Práce mají být hotovy v polovině příštího roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.2.2019 v 09:35, zobrazit podobné
SŽDC: Informace o konání předběžné tržní konzultace (vysokorychlostní trať Praha – Brno - Břeclav)
Správa železniční dopravní cesty, státní organizace, se sídlem Praha 1 – Nové Město, Dlážděná 1003/7, PSČ 110 00, IČO 709 94 234 (Zadavatel), požádala Asociaci pro rozvoj infrastruktury (ARI) o součinnost v souvislosti s přípravou zadávacího řízení na zadání veřejné zakázky, s předpokládaným názvem „Studie proveditelnosti vysokorychlostní trati Praha – Brno - Břeclav“ (Veřejná zakázka).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2017 v 15:35, zobrazit podobné
SŽDC zadala zpracování studie proveditelnosti na vysokorychlostní spojení Prahy a Brna
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) zadala zpracování Studie proveditelnosti vysokorychlostní trati Praha – Brno – Břeclav uzavřením smlouvy s vítěznou společností SUDOP Praha. Práce na studii poběží 29 měsíců a zaměří se na technické, provozní a následně ekonomické posouzení celého úseku z Prahy přes Brno do Břeclavi. Současně prověří a navrhne proveditelné řešení, které uspokojí budoucí vnitrostátní i přeshraniční poptávku v osobní dálkové dopravě. Posoudí dvě principiální varianty vedení trati a tři rychlostní úrovně 250, 300 a 350 km/h.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Brno: Matěj Hollan v háji? Zatím to tak vypadá
V Brně se schyluje k palácovému převratu. Hnutí Žít Brno, které před čtyřmi lety učarovalo brněnským voličům a se ziskem 17,5 procent se umístilo na prvním místě, letos nejspíše z radnice zcela odejde. O letos vrchol bojují úplně jiné partaje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: Mohylník v Klecanském háji je opravený
Historický mohylník v navštěvovaném Klecanském háji ve Středočeském kraji opravily Lesy ČR za bezmála 226 tisíc korun. Práce skončily letos v dubnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Petr Habal: Kdo z prezidentských kandidátů trvale hájí naše zájmy
Doufám, že patříme k té většině společnosti, které není lhostejný další vývoj našeho státu. Položme si otázku, kdo z prezidentských kandidátů trvale hájí naše zájmy a kdo to v minulém období již prokázal. Lze předpokládat, že i v budoucnosti bude postupovat stejně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Brno chce příští rok začít stavět atletickou halu za 640 milionů
Brno chce v příštím roce v univerzitním kampusu zahájit stavbu atletické haly za 640 milionů korun. Bezmála čtvrt miliardy korun chce získat od státu, zbytek by mělo uhradit město spolu s Jihomoravským krajem. ČTK to dnes řekl primátorův náměstek Richard Mrázek (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Platforma pro sociální bydlení: Brno, Liberec, Benešov a Praha 7 úspěšně ukončují bezdomovectví
Tři česká města a jedna městská část, Brno, Liberec, Benešov a Praha 7 společně úspěšně ukončují bezdomovectví. Brno aktivovalo nová pravidla přidělování bytů podle akutnosti bytové nouze a schválilo přidělení prvních osmi bytů. Také připravuje akční plán na ubytování všech domácností s dětmi. Liberec ubytoval 12 osob bez přístřeší a dále rozvíjí program Bydlení především, Benešov rozšířil sociální bydlení pro velmi chudé i zadlužené a Praha 7 zabydlela všechny domácnosti s dětmi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 17:35, zobrazit podobné
TOPlist