nejlepší články ze dne: 14. 09. 2021

Související články

Výzkumník mínění Hartl vzkázal z rádia na grémium ČSSD: Nepanikařte. Nechte si Sobotku a zaměřte se na středového voliče, tam máte 20 procent
Do čtvrtečních Dvaceti minut Radiožurnálu zavítal sociolog Jan Hartl z agentury STEM. Rozpovídal se o předvolební situaci v České republice. Sociálním demokratům doporučil, aby si nechali na čele Sobotku. Není to sice žádný politický bijec, ale to voliči stejně vědí. Prý na něm oceňují něco jiného.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Volební odhad: ANO ještě lepší než naposledy, druzí Piráti. Kalousek by s odřenýma ušima prolezl
V případě, že by se nyní konaly parlamentní volby, tak by to hrálo do karet hnutí ANO a Pirátům, mírně naopak by oslabilo hnutí SPD Tomia Okamury. Ukázal to průzkum agentury STEM.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Paroubek: Hnutí ANO zůstává nejsilnější stranou
Agentura pro výzkum veřejného mínění Stem.cz zveřejňuje každé dva měsíce průzkumy veřejného mínění zaměřené na volební preference jednotlivých politických stran. Červnový průzkum Stem.cz je na dva a půl měsíce nepochybně posledním, neboť první sběr dat pro nový průzkum bude možné seriozně uskutečnit až počátkem září.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.7.2018 v 08:35, zobrazit podobné
STEM: Volební preference – leden 2019
Výzkum STEM z přelomu ledna a února ukázal, že do parlamentu by se dostalo sedm stran, těsně pod pětiprocentním prahem by opět zůstaly TOP 09 a STAN. Zdá se, že vypjatá atmosféra konce loňského roku se zklidnila a navázat na novou konstelaci se nejlépe podařilo Pirátům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Zvrat na poslední chvíli? Vítězství Zemana už v prvním kole prezidentských voleb? Promluvil velmi zkušený Jan Hartl
ROZHOVOR „Obraz podpory Miloše Zemana je černobílý příběh velké náklonnosti, nebo velkého nesouhlasu,“ říká sociolog a zakladatel ústavu STEM Jan Hartl. Argument, že funkci prezidenta by neměl zastávat člověk bez politického zájmu, podle něj obecně platí, avšak výzkumy ukazují, že národ volá po změně, a tu mohou nabídnout právě nováčci. Schopnost Zemanových protikandidátů zvládnout politické řemeslo nepodceňuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Zkušený politický výzkumník velmi nepotěší ČSSD. Zaspala prý minimálně patnáct let
Sociolog Jan Hartl, předseda správní rady a zakladatel společnosti STEM/MARK, která se zabývá výzkumem trhů a médií, se pro ParlamentníListy.cz vyjádřil k právě proběhlým komunálním volbám. Kromě zcela zjevného mocenského ústupu ČSSD okomentoval i mnohé kroky Andreje Babiše a to, jak je vnímá řadový volič. Pozornosti neušel ani Miroslav Kalousek. Velice zajímavě vidí Hartl i budoucnost ČSSD a KSČM. Pro voliče těchto stran nepůjde o snadné čtení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
STEM: Popularita politických osobností v lednu 2017
Lednový průzkum STEM ukazuje u většiny členů české vlády zvýšení podílu pozitivních názorů v porovnání s předchozím průzkumem v říjnu 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
STEM: Finanční správa a veřejnost
Ve dnech 4. – 15. 1. 2018 STEM provedl pro Generální finanční ředitelství průzkum, který se zaměřil na názory veřejnosti na fungování Finanční správy a zkušenosti s daněmi a finančním úřadem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
STEM: Volební preference – duben 2018
Dubnový výzkum STEM oproti výzkumu únorovému nenaznačuje žádný dramatický zvrat. Po drobných krůčcích se však naše politická scéna proměňuje. Mírně posilují ANO i ODS a opírají se o dostatečně intenzivní podporu. Z nových parlamentních stran se daří Pirátům, naopak SPD oslabuje. Pod hranici pěti procent se dostaly STAN a TOP 09, což výrazně mění podíly hypotetických mandátů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
TOPlist